Anasayfa / Kadınlar İçin Sağlıklı Yaşam / Güzellik ve Bakım / Kadın Saç Bakımı / Saçınızı Kestirmemeniz İçin En İyi Nedenler
Saçınızı Kestirmemeniz İçin En İyi Nedenler

Saçınızı Kestirmemeniz İçin En İyi Nedenler

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Saçınızı Kestirmemeniz İçin En İyi Nedenler Nelerdir? Saçınızı Kestirmemeniz İçin En İyi Nedenler hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Saçınızı Kestirmemeniz İçin En İyi Nedenler ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​​​​​

Saç kestirmek mükemmel bir karar olabileceği gibi bir kabusa da dönüşebilir. Yazımızı okuyun ve son kararınızı ondan sonra verin.


1. Soğuk hava

Önümüz Sonbahar ve Kış! Kışlar genelde ne kadar soğuk geçer hepimiz biliyoruz. Eğer siz de çoğumuz gibi üşüyenlerdenseniz, uzun saçlar kafanızı ve sizi sıcak tutmaya yardımcı olacaktır.

2. Saçınızın şekle girmediği günlerde pek çok opsiyonunuz olur
Şapkalar ve saç bantları saçımızın şekle girmediği günlerde kurtarıcınız olur ama eğer saçlarınız uzunsa bunlara alternatif olarak saçınızı şık bir at kuyruğu yapabilir ya da örebilrisiniz.

3. Kendinize izin günü verebilirsiniz
Eğer saçınız kısaysa her gün şekillendirmeniz ve yıkamanız gerekir. Yoksa saçınız yağlı görünebilir. Yağlı görünmese bile şekilsiz, kısa saçlar pek de güzel durmayacaklardır. Eğer saçınız uzunsa, saçlarınızı haftada 3 kere yıkamak yeterlidir. Böylece saç renginizi ve nemini de koruyabilirsiniz.

4. Örgü modası
Malum, saçlarda örgü şu sıralar çok moda! Saçlarınız kısayken malesef onları öremezsiniz.

5. Erkekler uzun saç sever
İstisnalar hariç, erkeklerin birçoğu uzun saç sever.

6. Saçınızı istediğiniz zaman kesebilirsiniz ama…
Eğer saçınız uzunsa ve size yakışmadığını düşünüyorsanız her zaman kestirebilirsiniz ama saçınız kısaysa onu değiştirmek için uzamasını beklemeniz gerekir.

7. Tekrar uzaması uzun sürer
Saçınızı kestirdikten sonra tekrar uzamasını beklemek gerçekten de uzun ve zahmetli bir süreç. Eğer sabırsız bir yapınız varsa saçınızı kestirmemek daha akıllıca bir seçim olacaktır.


Bu kadar çok geçerli sebep okuduktan sonra saçınızı kestirmek için bir daha düşündünüz değil mi? En iyisini yapıyorsunuz! Her ne kadar bazı kadınlara kısa saç gerçekten çok yakışıyor olsa da bu, üzerinde iyice düşünülmesi gereken bir konu.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Yağlı Saçlara Çözümler

Yağlı Saçlar İçin Bakım Önerileri Nelerdir? Yağlı Saçlara Çözümler​ hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Yağlı Saçlara Çözümler​ ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız...

Kapat