Anasayfa / Kadınlar İçin Sağlıklı Yaşam / Güzellik ve Bakım / Makyaj / Saç Renginize Göre Makyaj Uygulamaları
Saç Renginize Göre Makyaj Uygulamaları

Saç Renginize Göre Makyaj Uygulamaları

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Saç Renginize Göre Makyaj Uygulamaları Nasıldır? Saç Renginize Göre Makyaj Uygulamaları hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Saç Renginize Göre Makyaj Uygulamaları ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​​​​​

Makyajın güzel durması için, doğru yapılması kadar, teninize ve saçınıza da uyumlu renklerde olması önemlidir.

Hangi renk saça sahip olanlar, nasıl makyaj yapmalı? İşte önerilerimiz;

Sarışınlar ve açık kumrallar
Sarışınlara ve açık tenlilere en çok yakışan renkler açık tonlardır. Açık pembe ve şeftali tonları yanak ve dudaklarda çok güzel durur. Gül renkleri de dudaklar için iyi bir seçim olacaklardır. Kırmızı ruj sürmek istiyorsanız da turuncuya yakın ya da mavi-kırmızı renklerini tercih edin.

Günlük makyaj
Günlük makyajınız doğal olmalıdır. Pembe ya da bej göz farı ve gül tonlarında ya da nötr renklerde ruj sizin için yeterlidir. Siyah maskaradan kaçınmanızı ve bunun yerine kahverengi maskara kullanmanızı öneririz.

Gece makyajı
Özel bir gece için gri ve gümüşleri kullanın. Açık gri bir göz farı ve metalik gri eyeliner kullanın. Mercan rengi rujla da makyajınızı tamamlayın.

Göz makyajı
Eğer mavi gözlere sahipseniz gri, gümüş ve metalik mavi size çok yakışacaktır. Kahverengi gözlere sahipseniz, kahverengi ve mürdüm eriği tonları size çok yakışacaktır. Makyajınızı yaparken, göz renginizi ve ten renginizi de göz önüne almayı unutmayın. Eğer koyu bir tene sahipseniz, toprak renklerini deneyin, daha açık bir tene sahipseniz açık renk göz farlarını kullanmamalısınız.

Koyu kumral ve esmerler
Kumral ve esmer kadınlar, makyaj söz konusuysa, çok daha çeşitli renkler kullanabilirler. Çünkü pek çok renk onların ten rengine uyum sağlar.

Kahverengi gözlere sahip olan esmer ve koyu kumral kadınlar, kahverengi ve menekşe tonlarını çok güzel bir şekilde taşırlar. Eğer siyah saçlara ve mavi gözlere sahipseniz, gri ve siyah eyeliner kullanabilirsiniz. Eğer kahverengi saçlara ve mavi gözlere sahipseniz, size altın tonları ve kızıl kahverengiyi öneririz.

Dudak makyajı
Açık pembe rujlar genellikle esmerlere pek gitmezler. Koyu kahverengi saçlara sahip kadınların daha zengin renk tonlarını kullanmalarını öneririz. Mercan rengi ve şeftali rengi yanaklar ve dudaklar, kahverengi saçlarınızla mükemmel duracaklardır.

Göz ve yanak makyajı
Gözlerinizi dumanlı eyeliner, 2 kat kahverengi rimel ve pigmentli göz farı ile vurgulayın. Eğer kahverengi gözlere sahipseniz, hemen hemen her renk size yakışacaktır. Yeşil gözlü esmerler ise, mor farla ve siyah eyeliner ile mükemmel görünürler. Bu makyajı yaparken, yüzünüzün devamını natürel tutmaya özen gösterin ve dudaklarınıza hafif bir parlatıcı uygulayın.

Konu yanaklar ve dudaklarsa, sıcak tonlardaki pembeler, gül tonlarına yakın kahverengiler ve bronz renkler esmerlere çok yakışırlar. Kırımızı tonları ise esmerlerin dikkat etmeleri gereken tonlardır.

Ayrıca bir esmer olarak, makyaj renklerinizi seçerken, eğer varsa, saçlarınızdaki röflelerinizi de göz önünde bulundurmalısınız. Sarı röflelere sahipseniz, pembe tonları size yakışacaktır.

Eğer koyu saç rengine sahipseniz, daha çarpıcı renkler kullanabilirsiniz.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Gözlük Kullanan Kadınlar İçin Makyaj Önerileri

Gözlük Kullanan Kadınlar İçin Makyaj Önerileri Nelerdir? Gözlük Kullanan Kadınlar İçin Makyaj Önerileri hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Gözlük Kullanan Kadınlar İçin Makyaj Önerileri ​yazısını...

Kapat