Anasayfa / Kadınlar İçin Sağlıklı Yaşam / Güzellik ve Bakım / Kadın Saç Bakımı / Saç Kuruluğu Neden Olur? Saç Kuruluğu Nasıl Geçer?
Saç Kuruluğu Neden Olur? Saç Kuruluğu Nasıl Geçer?

Saç Kuruluğu Neden Olur? Saç Kuruluğu Nasıl Geçer?

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Saç Kuruluğu Neden Olur? Saç Kuruluğu Nasıl Geçer? Saç Kuruluğu hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Saç Kuruluğu Neden Olur? Saç Kuruluğu Nasıl Geçer? ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​​​​​

Saç Kuruluğu
Saç kuruluğu sorunu özellikle kadınların canını sıkan bir sorundur. İlk bakışta fazla önemli gözükmese de ileri seviyelerde saçlarınıza ciddi bir şekilde zarar verebilir. Peki saç kuruluğuna neden olan şeyler nelerdir? Saç kuruluğu neden olur? Saç kuruluğu nasıl geçer? Saç kuruluğunu geçirmek için neler yapılabilir?

Saç kuruluğuna karşı gün içinde saç koruyucular kullanmanın yanı sıra, uyurken de saçlarınızı korumak önemlidir.

Kullandığınız yastığın malzemesi oldukça önemlidir. Saten yastık kılıfları, pamuklulara göre daha yumuşaktır. Saçlarınız ipeksi dokular üzerinde kayarken pamuklu kumaşta sürtünür. Ayrıca, pamuk saçınızdan nemi çekerek kuruluğa sebep olur.

Saç Kuruluğu Nedenleri
Saçta kuruluk saç köklerinde bulunan ve yağ salgılayan keseciklerin yeterli çalışmamasından kaynaklanır. Beslenme şeklimiz saç sağlığını etkileyen bir faktördür. Saç sağlığı için yeterli miktarda A, B, C, D, E ve P vitamini, çinko ve kalsiyum içeren besinleralmak gerekmektedir.

Çok sık fön kullanmak, rüzgar ve ısı değişimleri, perma veya boya, saç ve saç derisineolumsuz etkiler yaparak kuru saçlara neden olur.

Kuru saçlar parlamaz, bakımsız ve mat bir görünüme sahip olurlar.

Saç Kremi Kullanmak
Saçların her gün yıkanmaması gerekir. Ancak, düzenli spor yapıyorsanız ya da yaz boyunca yüzüyorsanız saçınızı biriken ter, tuz ve klordan arındırmanız gerekir.

Havuza her dalıştan ya da her yorucu antrenmandan sonra saçınızı özenli bir şekilde durulayın ve nemlendirici uygulayın. Süreceğiniz şampuanlar ile birlikte saç kremi kullanmak, saç derisini ve saçı yıpratmadan temizler.

Saç Bakımı Yapmak
Özellikle siyah saçların bakımı zordur, hele ki doğalsa… Düzenli olarak derinlemesine bakım yaparsanız, saçınızın ihtiyacı olan nem seviyesini yakalamış olursunuz. Aşırı kuru saçlar için haftada bir ya da iki defa derinlemesine bakım önerilir.

Bakım için kuaföre gitmeniz şart değil. Bakım kremini güzel bir şekilde saçınıza yedirip streç filmle saçınızı sardıktan sonra birkaç saat bekleyin. Ekstra yumuşaklık için daha sonra havluya sarın.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Saç Renginizi Doğal Yollarla Açın

Saç Renginizi Doğal Yollarla Nasıl Açabilirsiniz? Saç Renginizi Doğal Yollarla Açabilmek hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Saç Renginizi Doğal Yollarla Açın ​yazısını sadece bilgi...

Kapat