Saç Dökülmesinin Nedenleri

Saç Dökülmesinin Nedenleri

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Saç Dökülmesinin Nedenleri Nelerdir? Saç Dökülmesinin Nedenleri​ hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Saç Dökülmesinin Nedenleri​ ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​​​​​

Unutmayın, saç dökülmenizin sebebini bulmadan doğru tedaviyi yapamazsınız.


Saç dökülmesinin pek çok sebebi olabilir. Eğer siz, saçınızın normalden daha fazla dökülmeye başladığını fark ettiyseniz, bu konuda bir şeyler yapmanız gerekiyor demektir. Bu derdinize çare aramadan önce ise saçlarınızın neden döküldüklerini bulmanız çok önemlidir. Işte size saç dökülmesinin olası 7 sebebi;

Yetersiz beslenme
Belki de doğru şekilde beslenmiyorsunuzdur? Yeterli miktarda protein ve demir almamak saç kaybına neden olabilir. Ani kilo verdiren rejimler ve yeme bozuklukları, yetersiz beslenmeye ve bu nedenle de saç kaybına neden olabilirler.

Medikal tedaviler
Birçok medikal tedavi saç dökülmesine neden olabilir. Radyasyon terapisi ya da kemoterapi bunların en başında gelir. Tedavi bittikten bir süre sonra saçlarınız tekrar çıkmaya başlayacaktır.

Hastalık
Diyabet, deri veremi ya da başka hastalıklar saç kaybına neden olabilirler. Bu nedenle, saçlarınızda sürekli azalma olursa, doktora görünmeniz gerekmektedir.

Kafa derisi enfeksiyonları
Kafa derinizde enfeksiyon olması ya da saçkıran olmanız saç kaybına neden olur. Bu enfeksiyonlar tedavi edildikten sonra saçlarınız tekrar çıkmaya başlar.

Saça yapılan işlemler
Evet, bayıldığınız saç işlemleri saçlarınızı kaybetmenize sebep olabilirler. Kimyasal renk açma, boyama, perma, renklendirme veya düzleştirme saça zarar verir. Fazla saç fırçalamak ve şekillendirmek de saç dökülmesine sebep olabilirler.

Hamilelik
Hamilelikte de saç kaybıyla karşılaşabilirsiniz ama hamilelik sonrasında her şey normale dönecektir.

Stres
Stres, saç kaybının bir numaralı etkenidir. Kendinizi stresten arındırmanın yollarını bulun ve arada bir kendinizi şımartarak günlük stresinizi atın.


Eğer yukarıdakiler dışında bir sebeple saçlarınız dökülüyorsa mutlaka bir doktora danışın.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Kalın Telli Saçlarla Başa Çıkmanın Yolları

Kalın Telli Saçlarla Nasıl Başa Çıkılır? Kalın Telli Saçlarla Başa Çıkmanın Yolları​ hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Kalın Telli Saçlarla Başa Çıkmanın...

Kapat