Anasayfa / Kadınlar İçin Sağlıklı Yaşam / Güzellik ve Bakım / Kadın Cilt Bakımı / Sabahları Göz Şişmesini Nasıl Engelleriz?
Sabahları Göz Şişmesini Nasıl Engelleriz​?

Sabahları Göz Şişmesini Nasıl Engelleriz?

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Sabahları Göz Şişmesini Nasıl Engelleriz​? Sabahları Göz Şişmesi hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Sabahları Göz Şişmesini Nasıl Engelleriz​ ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​​​​​Sabah uyandığınız vakit aynada şiş gözler ile karşılaşıyorsanız sizler için hazırlamış olduğumuz önerilere bir göz atmalısınız.

Göz organı oldukça önemli olup her alanda hayatımızı kolaylaştıran insanoğlunun en çok önemli kıldığı organlardan bir tanesidir. Göz rahatsızlıkları mutlaka kontrol edilmeli hiç bir etkisi göz ardı edilmemelidir.

Göz şişmesinin nedenleri:

  • Kitap okumak,
  • Uzun süre bilgisayara bakmak,
  • Uykusuz kalmak,
  • Ağlamak,
  • Stres

vb. etkenlere bağlı olarak oluşmakta olan nedenlerdir. ​


Peki sabahları göz şişmesini nasıl engelleriz?

Öneri 1: Patetesi ve salatalığı yuvarlak dilimleyip 25 dakika boyunca şişen gözleriniz üzerinde tutmak ve daha sonra gözlerinizi iyice durulamak göz bölgenizdeki şişliğe iyi gelecektir.

Öneri 2: Buz dolu poşeti uzun süreli dayanma süresince göz bölgesinde bekletmek.

Öneri 3: Geçmişten günümüze gelen en önemli çözüm ise hepimizin bildiği gibi; çay. Demlenmiş çaya batırdığınız pamuğu 15 dakika boyunca gözünüzde bekletin. Bu uygulamayı yeşil çay ile de deneyebilirsiniz.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Akne Ve Sivilce Oluşumuna Sebep Olan Rutin Davranışlar

Akne Ve Sivilce Oluşumuna Sebep Olan Rutin Davranışlar​ Nelerdir? Akne Ve Sivilce Oluşumuna Sebep Olan Rutin Davranışlar hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Akne...

Kapat