Anasayfa / Alternatif Tıp / Şifalı Taşlar Ve Faydaları / Rutil Kuvars Taşının Faydaları ve Özellikleri Nelerdir?
Rutil Kuvars Taşının Faydaları ve Özellikleri Nelerdir?

Rutil Kuvars Taşının Faydaları ve Özellikleri Nelerdir?

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Rutil Kuvars Taşının Faydaları, İnsanlar Üzerindeki Etkileri Nelerdir? Rutil Kuvars Taşının Faydaları hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Rutil Kuvars Taşının Faydaları yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​

Rutil Kuvars Faydaları
Kişinin çevresinde oluşan negatif enerjiyi yok ettiği gibi pozitif enerjiyi toplar, aktive eder ve biriktirir. Düşünce formlarını aktive öden bir özelliği de vardır. Kuvars kristalinin bilinen diğer faydaları;

  • Duygusal dengeleyicidir. Beyin fonksiyonlarını uyarır.
  • Güç ve canlılık kaybına karşı koruma sağlar.
  • Cep telefonu, telsiz gibi cihazlardan yayılan radyasyonu toplar.
  • Zihinsel konsantrasyonu kuvvetlendirir.
  • Tene temas ettirerek kıyafet altında taşındığı taktirde, kişiyi diğer insanların negatif enerjisinden korur. Pozitif insanlar içindeyseniz taşınızı görünür şekilde takın. Böylece çevrenizdeki insanların pozitif enerjisini toplar.
  • Baş ağrısını hafifletici özelliği vardır.
  • Sindirim ve kan dolaşımı sistemini sağlıklı tutar, hastalanırsa iyileştirir.
  • Göz için sağlıklıdır. kartal görüşü ve gücü verir.

Yapısal Özellikleri
Kristal Kuvarsın; saydam, yarısaydam ve ya opak, içinde iğne görüntüsü bulunan türüdür. Kaya kristali formatında olmakla birlikte, onu kaya kristalinden ayıran karakteristik özellik, içinde bulunan ve taşa hoş bir görüntü veren içindeki iğne, saç teli gibi ipliksi görüntüdür.

Uyumaya yardım eder, hücreleri yenileyerek yaşlanma sürecini yavaşlatır. Ruhsal ve akılsal denge oluşturur ve bunların bir bütünlük içerisinde tutar. Aşkın, yaşama sevincinin, cinsel gücün, dinçliğin ve doğal yeteneklerin sembolüdür. Depresyon, fobiler, karasızlık, cinsel isteksizlik, halsizlik gibi durumları ortadan kaldırır. Vücudu negatif enerjiden korur, pozitif enerjiyle doldurur. Zeka kıvraklığı verir, problemlerin çözülmesini sağlar.

Önemli Not
Eğer kristalinizi çok uzun süre kullandıysanız enerjisi tükenebilir. Toplamış olduğu negatif enerjiyi size aktarmaya başlar. Bunu baş ağrısı, mide bulantısı şeklinde hissedersiniz. Bu durumda kristalinizi tekrar kullanmadan önce bir gece toprağa gömerek temizlemeniz gerekir.

Kristalinizi bir ametistin yanında bırakmanız da temizlenmesini sağlar. Bunun için iki kristal alıop, birini temizlerken diğerini kullanabilirsiniz. Temizlediğiniz bir kristale başka insanların dokunmasına izin vermeyiniz.

Hangi amaçla kullanılırsa kullanılsın, yeni satın aldığınız bir kristali kullanmadan önce mutlaka bir gece toprağa gömerek üzerindeki negatif enerjiden arındırın.

Kristaller onun enerjisine alışık olmayanlarda ilk başlarda baş ağrısına sebep olabilir. Böyle bir durumda ara sıra kristalinizi çıkarın. Ancak enerjisine alıştığınız zaman sürekli olarak takabilirsiniz.

İçi berrak olan kuvarsa Erkek Kuvars içi dumanlı olan kuvarsa Dişi Kuvars denir. Kristal kümelerinde genelde ikisi bir arada bulunur. Erkek kuvars berrak oluşu nedeniyle zihinsel karışıklık ve karamsarlık yaşayan kişiler üzerinde, olumlu bir etki yapar. İnsan üzerinde uyarıcı, harekete geçirici bir etkisi vardır. Dişi kuvars ise donuk bir yapıya sahiptir. Görünüşü erkek kuvars kadar güzel olmasa da çok daha fazla özelliğe sahiptir. Zihinsel, duygusal yada fiziksel bir eylem sonucu oluşan şiddetli baş ağrılarında ağrıyı azaltır.

Sertliği: 7
Özgül Ağırlığı: 2,65
Kimyasal Grubu: Silikat
Yapısal Görünümü: Saydam ve Yarısaydam
Parlaklığı: Camsı
Kimyasal Formülü: SiO2
Uyumlu Olduğu Unsur: Ateş
Uyumlu Olduğu Şakra: Karın, kalp, alın, taç
Uyumlu Olduğu Burç: Koç, Boğa, Yengeç, Kova ve Balık
Rengi: Renksiz, beyaz, pembeSembolü Olduğu Hususlar: Kainatın sonsuz gücü, gizli güç

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Rodokrozit (İnka Kırmızısı, Kalbin Taşı, Aşkın Taşı) Taşının Faydaları ve Özellikleri Nelerdir?

Rodokrozit (İnka Kırmızısı, Kalbin Taşı, Aşkın Taşı) Taşının Faydaları, İnsanlar Üzerindeki Etkileri Nelerdir? Rodokrozit (İnka Kırmızısı, Kalbin Taşı, Aşkın Taşı) Taşının Faydaları hakkında sizin için topladığımız bilgiler...

Kapat