Romatizmanın Tanımı

Romatizmanın Tanımı

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Romatizma Nedir? Romatizma hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Romatizmanın Tanımı ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

İnsanlık tarihi kadar eskiye dayanan romatizma hastalığını, ilk kez M.S. 129-199 yılları arasında yaşayan Galen tarafından “üşütmekle ortaya çıkan kötü huylu, ve nezlemsi bir sıvının beyinden eklemlere doğru akması” şeklinde tanımlanmıştır.

Romatizma vücudun herhangi bir katmanında ağrı, sızı bazen şişlik, sıcaklık veya şekil bozukluğu ile seyreden bir hastalıktır. Bu yüzden sadece eklemlerde değil vücudun herhangi bir organında eklem sorunu ile beraber giden bir tutulum olabilir. Tutulan organ akciğer, deri, damarlar, barsaklar, böbrekler hatta gözler olabilir.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Dejeneratif Eklem Hastalığı: Kireçlenme

Dejeneratif Eklem Hastalığı (Kireçlenme) Nedir? Dejeneratif Eklem Hastalığı (Kireçlenme) hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Dejeneratif Eklem Hastalığı: Kireçlenme ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı...

Kapat