Anasayfa / Hastalıklar, Korunma ve Tedavi / Romatizmal Hastalıklar / Romatizmalılarda Günlük Yaşam
Romatizmalılarda Günlük Yaşam

Romatizmalılarda Günlük Yaşam

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Romatizmalılarda Günlük Yaşam Nasıldır? Romatizmalılarda Günlük Yaşam hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Romatizmalılarda Günlük Yaşam ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Romatoid artritin ya da başka bir iltihaplı hastalığın alevlenme dönemlerinde yapacağınız küçük hareketler bile size büyük acılara neden olur ve hatta eklemlerinizde kalıcı hasarlar ortaya çıkarabilir.

Bu nedenle; yapacağınız her hareketinize dikkat etmeli, 
vücudunuzu son derece akılcı kullanmalısınız. Günlük işlerinizi yaparken vücudunuzu en ekonomik biçimde kullanarak ağrınızı azaltabilirsiniz. Vücudunuzun zorlanmasını nasıl en aza indirebileceğinizi düşünün. Örneğin hayatınızda yapacağınız küçük değişiklikler bazen sandığınızdan çok daha büyük yarar sağlar.

Unutmayın, alıştığınız düzenden vazgeçmeniz dünyanın sonu değildir. Tercihiniz acaba şunlardan hangisi olacaktır? Tertemiz bir ev, her şeyi tıkır tıkır işleyen bir yaşamın sürmesi mi yoksa sızlayan ve bozulmaya başlayan eklemler mi? Kararınız “ ağrısız yaşam “ ise gündelik hayatınızda uygulamak zorunda kalacağınız bazı uyarılarımız olacak!

Günlük yaşamınızdaki koşuşturmayı hafifletin. Parmaklarınızı aşırı hareketlerden koruyun. Herhangi bir şeyi kaldırmayın, sürükleyin. Vücudunuzu zorlamayın. Belinizi koruyun. Evdeki mobilyaları kolayca erişebileceğiniz yeni bir düzene sokun. Kapı kollarını daha kolay açabileceğiniz şekilde değiştirin. Elektrik düğmelerini değiştirin 
Evde sizi düşürebilecek kaygan zemin bırakmayın. Muslukların kafalarını zor hareket eden ellerinizin kavrayacağı şekilde değiştirin. Sabunu kayarak kaçmasın diye önlem alın. Küvet yerine ayakta duş kullanmayı tercih edin evde varsa jakuziden yararlanın .

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Romatizmal Hastalara Yardımcı Araç Ve Gereçler

Romatizmal Hastalıkların Kaplıca İle Tedavisi Nasıldır? Romatizmal Hastalıkların Kaplıca İle Tedavisi hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Romatizmal Hastalıkların Kaplıca İle Tedavisi ​yazısını sadece...

Kapat