Anasayfa / Hastalıklar, Korunma ve Tedavi / Romatizmal Hastalıklar / Romatizmal Hastalıklarda Fizik Tedavinin Yeri
Romatizmal Hastalıklarda Fizik Tedavinin Yeri

Romatizmal Hastalıklarda Fizik Tedavinin Yeri

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Romatizmal Hastalıklarda Fizik Tedavinin Yeri Nedir? Romatizmal Hastalıklarda Fizik Tedavinin Yeri hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Romatizmal Hastalıklarda Fizik Tedavinin Yeri ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Romatizmal hastalıkların büyük bir kısmında fizik tedavi ve rehabilitasyon yöntemleri başarıyla uygulanmaktadır.

Fizik tedavi deyince halk arasında genellikle sıcaklık veren terleten tedaviler akla gelir. Eskiden yoğun olarak yapılan sıcak tedaviler artık günümüzde değişikliklere uğramıştır.

Sıcak uygulamaların birçoğu yerini elektronik uygulamalara terk etmiş olup burada hastaların sıcak veya soğuk hissi duymaları söz konusu değildir. Örneğin; manyetik alan romatizmal hastalıklarda etkili bir fizik tedavi aracıdır.

Özellikle eklem dışı ve yumuşak doku romatizmal sorunlarda çok başarılı sonuçlar veren bir tedavi şeklidir. Ayrıca romatizmal hastalıkların alevlenme dönemlerinde soğuk uygulama yapmak gereklidir.

Bu amaçla hastalar ya evlerinde ağrılı bölgeler üzerine buz paketleri uygularlar ya da kliniğimizde olduğu gibi hastada donma duygusu oluşturmadan derin doku katmanlarına kadar etkisini gösteren derin dondurucu cihazlar (kriyoterapi) tedavide kullanılır.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Romatizmanın İlaçla Tedavisi

Romatizmanın İlaçla Tedavisi Nasıldır? Romatizmanın İlaçla Tedavisi hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Romatizmanın İlaçla Tedavisi ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız...

Kapat