Romatizmada Beslenmenin Önemi

Romatizmada Beslenmenin Önemi

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Romatizmada Beslenmenin Önemi Nedir? Romatizmada Beslenmenin Önemi hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Romatizmada Beslenmenin Önemi ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Romatizmal hastalıklarda beslenmeye dikkat edilmesi hastalıkla mücadelede bize önemli avantajlar getirir. Aslında bu öneriler genel yaşamda herkesin uyması gereken kurallardır. Bunlar hem sağlıklı yaşam hem de anti-aging(yaşlanmayı geciktirme) kuralları olarak bilinirler. 

Kilonuzu koruyun, gerekiyorsa 
zayıflayın. Bunun için besinlerinizdeki yağ ve kolesterol alımınızı sınırlayın. Tuz, şeker ve alkol tüketiminden vazgeçin. Özellikle kortizon kullanan hastalarda tuz tüketiminde sınırlama yapılmamışsa vücutta ve özellikle yüzde anormal büyüme ve şişme olur. Bu görünüme “aydede yüzü” adı verilir. 
Bol sebze, meyve ve tahıl yiyin, tek tip beslenmeden kaçının. Canınızın çektiği her şeyi yiyin ama sakın ölçüyü kaçırmayın. İşe giderken evde hazırladığınız özel diyet yemeğini sefertasınızla yanınızda götürün. 

Her zaman yediğiniz gıdaların kalorilerini hesaplayın. Kalori miktarını fazla kaçırmamak için, küçük kase ve tabaklarda yemek yiyin. Sayısal kadranlı kaliteli bir tartı aleti ile sık sık tartılın. Böylece aldığınız kilolardan hemen haberdar olun ve hemen gerekli önlemi alın.

Asla öğün atlamayın özellikle kahvaltıyı yapmadan evden çıkmayın. Uyandığımızda vücut pek az kalori yakar. O yüzden sabah hiç bir şey yemezseniz vücudunuz az harcamalı konumda günlük metabolizmasını sürdürür. Kahvaltı yapıldığında ise tıpkı motora gaz verir gibi o gün vücudu kalori harcamaya zorlar Dışarıdan eve yiyecek alma alışkanlıklarınızı değiştirin. Evde buzdolabının üzerine uyarıcı şeyler yazın. Özellikle gece buzdolabı açmanın YASAK olduğunu unutmayın.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Romatizmalılarda Günlük Yaşam

Romatizmalılarda Günlük Yaşam Nasıldır? Romatizmalılarda Günlük Yaşam hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Romatizmalılarda Günlük Yaşam ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız...

Kapat