Anasayfa / Hastalıklar, Korunma ve Tedavi / Romatizmal Hastalıklar / Romatizma Hangi Yaşlarda Görülür?
Romatizma Hangi Yaşlarda Görülür?

Romatizma Hangi Yaşlarda Görülür?

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Romatizma Hangi Yaşlarda Görülür? Romatizmanın Görülme Yaşı hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Romatizma Hangi Yaşlarda Görülür ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Romatizmal hastalıklar her yaş ve cinste görülür. Bazı türlerine erkekte veya çocukta daha sık rastlanabilir.

Çok küçük yaşdaki bir çocuktan 80’lere merdiven dayamış bir yaşlıya kadar her yaşta insan bu hastalığa yakalanabilir. Burada önemli olan hastalığın hangi yaşta görüldüğü değil hastalığın başladığı ilk dönemleri önceden fark etmek ve gerekli önlemleri almaktır.

Bazı romatizmalar erkek cinsi daha fazla tercih ederken (ankilozan spondilit) bazıları da kadınlarda daha sık görülebilir (lupus ve romatoid artrit).

Yine sadece çocukluk çağında görülen ve ileriki yaşlarda erişkin tipteki romatizmalara dönüşen hastalık türleri de vardır. Örneğin çocukluk ve gençlik çağlarında görülen akut romatizmal ateş ve çocuk romatoid artriti yaş ilerledikçe ya iz bırakarak veya bırakmaksızın ortadan kaybolur ya da başka hastalığa dönüşür.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Bir Romatizmalı Ne Zaman Hekime Başvurmalı?

Bir Romatizmalı Ne Zaman Hekime Başvurmalı? Bir Romatizmalının Hekime Başvurması Gereken Zaman hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Bir Romatizmalı Ne Zaman Hekime...

Kapat