Anasayfa / Alternatif Tıp / Şifalı Taşlar Ve Faydaları / Rodokrozit (İnka Kırmızısı, Kalbin Taşı, Aşkın Taşı) Taşının Faydaları ve Özellikleri Nelerdir?
Rodokrozit (İnka Kırmızısı, Kalbin Taşı, Aşkın Taşı) Taşının Faydaları ve Özellikleri Nelerdir?

Rodokrozit (İnka Kırmızısı, Kalbin Taşı, Aşkın Taşı) Taşının Faydaları ve Özellikleri Nelerdir?

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Rodokrozit (İnka Kırmızısı, Kalbin Taşı, Aşkın Taşı) Taşının Faydaları, İnsanlar Üzerindeki Etkileri Nelerdir? Rodokrozit (İnka Kırmızısı, Kalbin Taşı, Aşkın Taşı) Taşının Faydaları hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Rodokrozit (İnka Kırmızısı, Kalbin Taşı, Aşkın Taşı) Taşının Faydaları yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​

Rodokrozit Faydaları
Bu taş insanlığın en iyi dostlarından birisi kabul edilmektedir. Bu taşın isim kökü Yunanca’ya dayanır ve anlamı “gülün rengi“dir. Yaşamlarımız kimi zaman iyi kimi zaman kötü geçer. 

  • Bu taş size her daim bir pozitif enerji sağlamaktadır.
  • Duygusal çöküntüleri onarmada ve iyileştirmede bire birdir.
  • Bu taş ile kalbinizi ve yaşantınızı özgürleştirebilirsiniz.
  • Duygusal acı hatıralarınızdan kurtulabilir ve hayata daha pozitif bakabilirsiniz.
  • Kalp ve damar hastalıklarının, hipertansiyon ve solunum sitemi rahatsızlıklarının tedavisinde iyileştirmeye yardımcı amacı ile ve sindirim sisteminin düzenli çalışmasında destekleyici olabilir.
  • Hamile ve bebek sahibi anneler güven içerisinde kullanabilirler. Hatta çocukları ile aynı ortamda bulunmaları taşın sayesinde aralarında güçlü bir duygusal bağ oluşmasına da yardımcı olur.
  • İkili ilişkiler için muhakkak kullanılması gereken taşlardan birisidir. Çünkü ilişkiler de inişli çıkışlı olabilmektedir. Bu taş çiftleri birbirine sıkıca bağlar ve duygusal yönlerini açığa çıkartmada yardımcı olabilmektedir.
  • Hayatta tek kişi iseniz bu taş ile aşka ve sevgiye pozitif bakmanız ve kendinize en doğru hayat arkadaşı bulabilmeniz için sizin farkınızda olmayan pozitif bakış açılarınızın açığa çıkmasında yardımcı olur.

Bu taş kısaca Sevgi ve Denge kurma taşı olarak bilinmektedir.

Yapısal Özellikleri
Kristal bir yapıya sahiptir. En bilinen maden bölgesi Catarmaca eyaleti – Arjantin sınırında yanardağın yaklaşık 3.200 Metre denizin altından çıkartılmaktadır.

Önemli Not
Bu taşın doğadan çıkartılması maliyetli işlemlerden geçtiğinden maddi olarak biraz pahalı olabilmektedir.

Diğer İsimleri: İnka Kırmızısı, Kalbin Taşı, Aşkın Taşı
Sertliği: 3,5 ile 4
Özgül Ağırlığı: 3,3 ile 3,7 arası
Uyumlu Olduğu Unsur: Su ve Ateş
Uyumlu Olduğu Burç: Yengeç Burcu
Rengi: Açık ve Koyu Pembe Gül Rengi
Çıkarıldığı Başlıca Ülkeler: Arjantin, Meksika, ABD, Namibya, Güney Afrika, İspanya, Romanya

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Rodanit Taşının Faydaları ve Özellikleri Nelerdir?

Rodanit Taşının Faydaları, İnsanlar Üzerindeki Etkileri Nelerdir? Rodanit Taşının Faydaları hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Rodanit Taşının Faydaları yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit...

Kapat