Anasayfa / Diyet / Diyet Nasıl Yapılır? / Diyet Yaparken Dikkat Etmeniz Gerekenler! / Rejimi Bozmanızın 6 Nedeni ve Bunu Önlemenin Yolları
Rejimi Bozmanızın 6 Nedeni ve Bunu Önlemenin Yolları

Rejimi Bozmanızın 6 Nedeni ve Bunu Önlemenin Yolları

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Rejimi Bozmanızın 6 Nedeni ve Bunu Önlemenin Yolları​​ hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Rejimi Bozmanızın 6 Nedeni ve Bunu Önlemenin Yolları yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​

Rejimi Bozmanızın 6 Nedeni ve Bunu Önlemenin Yolları

Rejim sezonu geldi, bu sefer rejimi bozmayın!

Çok sıkı diyetler
Düşük karbonhidrat, hiç karbonhidrat ve aradaki her şey çok sıkı ve gerçek dışıdır. Hayatınız boyunca yaptığınız şeyin tersini uygulamak ve ona bağlı kalmak ne kadar gerçekçi bir beklenti olabilir ki? Ölçülü rejimler ve beslenme şekillerini korumak her zaman çok daha kolaydır.

Aşermek
Bir tepsi dolusu tatlı gördüğünüzde canınızın çikolata istemesi çok normal. Fakat rejim yaparken istikrar gösteremeyip bu tatlıyı yemeniz ve sora rejimi tümden bırakmanız size yarar sağlamaz. Bunun yerine canınız bir şey istediğinde bir dilim keki arkadaşlarınızla paylaşın ve birkaç çatal alın. Birkaç çatal yemek bütün pastayı yemekten daha iyidir.

Aynı yiyecekten sıkılmak
Her öğün aynı şey yemek sıkılmanıza ve yeni bir şeyler yemek istemenize neden olur. Yiyeceklerinizi gün aşırı değiştirmeye özen gösterin, böylece sıkılmaz ve rejime daha uzun süre devam edersiniz.

Özel günler
Düğünler, doğum günü partileri, toplantılar, rejiminize sadık kalmanızı zorlaştıran yerlerdirler. Pek çok kalorili ve lezzetli yiyecek varken raydan çıkmanız çok kolaydır. Partide rejiminizi bozmamak için, oraya gitmeden önce büyük bir salata yemeye özen gösterin ve çok canınızın istediği şeylerden küçük lokmalar almakla yetinin.

Başkalarının ısrarları
Sevgiliniz, eşiniz ya da arkadaşlarınız rejimi bir günlük bırakmanızı söyleyip sizi yoldan çıkartabilirler. Böyle bir durum yaşadığınızda stres yapmayın ve porsiyon kontrolü yöntemiyle yemeğinizi yiyin. Rejimi bozduysanız bir sonraki öğünde kaldığınız yerden devam edin.

Duygularınızı yemek
Bazı insanlar sinirlendikçe, mutsuz oldukça kendilerini yemeğe vururlar. Siz de onlardansanız kendinize yiyecek bir şey hazırlama ihtiyacını hissettiğinizde bunu sağlıklı seçimlerden yapın ya da kendinizi dışarı atarak spor yapın. Bu, yemeğe odaklanmanızı engeller.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Kıl Dönmesi Neden Olur?

Kıl Dönmesi Neden Olur? Kıl Dönmesinin Nedenleri hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Kıl Dönmesi Neden Olur yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve...

Kapat