Anasayfa / Diyet / Diyet Nasıl Yapılır? / Diyet İçecekler & Gıdalar & Yemekler / Rejim Yaparken Yiyebileceğiniz Sağlıklı Gıdalar
Rejim Yaparken Yiyebileceğiniz Sağlıklı Gıdalar

Rejim Yaparken Yiyebileceğiniz Sağlıklı Gıdalar

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Rejim Yaparken Yiyebileceğiniz Sağlıklı Gıdalar hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Rejim Yaparken Yiyebileceğiniz Sağlıklı Gıdalar yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​

Rejim Yaparken Yiyebileceğiniz Sağlıklı Gıdalar

Hangi gıdaları gönül rahatlığıyla yiyebilirsiniz?

Rejim bazıları için kısıtlayıcı ve zorlu bir süreçtir ama bize sorarsanız rejim, tamamen perspektif işidir! İşin sırrı kendinizi sıkmadan, strese sokmadan, dengeli ve sağlıklı beslenmekte yatar. Doğru besinleri tüketirseniz, kendinizi tutmak zorunda kalmazsınız. Peki, bu faydalı ve rahatça yiyebileceğiniz besinler hangileridir?

Meyveli smoothie
Doğru malzemelerle hazırlandıkları zaman meyveli smoothieler gerçekten de mükemmel gıdalardırlar. Gerçek meyve ve yağsız yoğurtla hazırlanan smoothie, lif, antioksidan ve işinize yarayacak miktarda protein içerir. Üstelik kendinizi uzun bir süre tok ve mutlu hissedersiniz çünkü tatlı ihtiyacınızı da giderirsiniz.

Salata
Yağlı soslara bulamadığınız sürece salata son derece yararlı ve neredeyse kalorisiz bir besindir. Üstelik kuru meyve, fasulye, az yağlı peynir gibi seçeneklerle salatanıza hareket katabilirsiniz.

Fırında pişmiş tavuk
Rejim sırasında protein de almanız son derece önemlidir. İhtiyacınız olan proteini, limon ve karabiberle lezzetlendirilmiş, fırında pişirilmiş tavukla alabilirsiniz.

Tam tahıllı ekmek
Bazıları ekmekten vazgeçemez ama bu sorun değil! Sağlıklı tam tahıllı ekmeği seçerek daha uzun süre tok ve fit kalabilirsiniz.

Fırında pişirilmiş patates
Kabuklu fırın patatesin son derece sağlıklı olduğunu biliyor muydunuz? Üstelik bir parça tereyağı koymaktan da kimseye zarar gelmez! Fırın patates hem düşük kalorili, hem de c vitamini (günlük ihtiyacınızın neredeyse yarısı) ve potasyum açısından zengindir.

Yeşil yapraklı sebzeler
Hem lezzetli, hem de bol lifli yeşillikleri sofranızdan eksik etmeyin!

Balık
Tıpkı tavuk gibi balık da protein açısından zengindir. Üstelik kalp dostu omega yağ asidi de içerir. Size önerimiz, büyük balıklar (kılıç balığı gibi) yerine küçük olanları tercih etmeniz. Çünkü küçük balıklar daha az civa içermektedirler. Ayrıca balığınızı yağlarla soslamaz ve ızgarada tercih ederseniz sadece 90 kalori alırsınız!

Bu besinleri diyetinize mutlaka ekleyin. Böylece hem besin konusunda çeşitlilik sağlayacak, hem de diyetinizden sıkılmayacaksınız.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Salatanıza Ekleyebileceğiniz Sağlıklı Besinler

Salatanıza Ekleyebileceğiniz Sağlıklı Besinler hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Salatanıza Ekleyebileceğiniz Sağlıklı Besinler yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için...

Kapat