Anasayfa / Hastalıklar, Korunma ve Tedavi / Romatizmal Hastalıklar / Göz – Omurga Ve Eklemleri Birlikte Tutan Reiter Hastalığı
Reiter Hastalığı

Göz – Omurga Ve Eklemleri Birlikte Tutan Reiter Hastalığı

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Reiter Hastalığı Nedir? Reiter Hastalığı hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Reiter Hastalığı ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Reiter hastalığı gözlerde, idrar yollarında ve eklemlerde tutulmalara yol açan ilerleyici karakterde bir romatizmal hastalıktır. 

Hastalığa yol açan genellikle bir bakteri antijenidir. Genellikle 
bel soğukluğuhastalığı sonrası ortaya çıkmaktadır. Ciltte öylesine farklı bulguları olur ki bu görünüm bile tek başına tanı koymak için yeterli olur. Hastalığın tedavisinde antibiyotikler çok kez yeterli değildir. Uzun süre farklı tipte ilaçlar kullanılması gerekir.  Hastalığın bir çok sistemi birlikte tutması nedeniyle birden fazla branşın beraberce hastaları izlemesi gereklidir.

Omurga ve çevresi eklemlerinin tutulma olasılığı diğer eklemlere oranla daha fazladır. Öte yandan tendon tutulumlarının en belirgin olanı topukdan yukarıya doğru uzanan Aşil tendonunda ortaya çıkar.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Lupus Artriti

Lupus Artriti Nedir? Lupus Artriti hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Lupus Artriti ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden...

Kapat