Regl Kanamasını İleri Almak Mümkün

Regl Kanamasını İleri Almak Mümkün

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Regl Kanamasını İleri Almak Mümkün Mü? Regl Kanamasını İleri Alma hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Regl Kanamasını İleri Almak Mümkün yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Sağlıklı olan kadın da her ay hormonal ve genital sisteminin yenilenme süresinin bir parçası olan bir ile beş gün arası süren bir regl kanaması dönemi olur; ancak adet onaması, bazı özel durumda doktor önerisiyle ve alınan bazı önlemle ileri alınabilir.

Kanama, bazı kadında iş yaşamını ve sosyal yaşamını etkileyen kramp şeklinde sancıyla da beraber olabiliyor. Kadınların önemli çok büyük bir kısmı adet günleri rahatsız olmaz ve günlük hayat bu kanamadan az etkilenir. Nitekim bazı durum da var ki burada olacak adet kanamasının rastladığı tarih hiç uygun olmayan bir güne denk gelebilir. Tam evlilik veya balayı gününe rastlayan, ya da çok önceden planlanmış tatile denk gelen regl kanaması veya yoğun iş temposunda olan adet sancısı kadın için dezavantaj olabilir. İşte, bu dununda doktor önerisi ile çok özel durumda beklenen regl kanaması ileri almak mümkün. Adet kanaması senede bir. iki defa bu şekilde düzenlenmesi kadın sağlığı üzerinde kötü bir etki yarattığı teorik olarak gözükmemekte Bu. yalnız doktor önerisi ile doğum kontrol hapını kullanan kadınlar İçindir. İki kutu arası normalde verilen ilaç olmayan 1 hafta aralığı yerine doğum kontrol hapını yeni kutuyla regl geciktirme istenen zaman devam ettirilir. İlaç kesildiği bir hafta içinde regl kanaması gerçekleşir. Bu yöntem senede 1 defadan fazla kullanacaksanız eğer doktora danışmalı, uygularken doktorun aksini önermediği zaman maksimum 2 kutu bittiğinde bir hafta ara vermelisiniz.

TARİHİ DOKTORUN İLERİ ALMASI
Bu progesteron içeren ilaç, jinekolojik muayene doğal sonuçlandıktan sonrası, beklenen regl kanaması en geç 3 – 5 gün önce başlanır ve geciktirilme istenildiği katlar devam ettirilir. Adet kanamasına 3 günden az süre kalınca ilacın regl geciktirme ihtimali düşüktür. Bu yöntem asla eczaneden alacağınız ilaçla kendiniz denememelisiniz. Jinekolojik muayene şarttır.

UYGUN OLMAYAN YÖNTEMLER

  • GECİKTİRİCİ İĞNE YAPTIRMAK VE HAP: Ülkemizde eczaneye gidince çoğu durumlarda doktor muayenesi yapılmadan şikayete ve arzuya göre ilaç verilmektedir. Bu durum regliyi belli süre geciktirmeyi isteyen kadın için de geçerli. Ancak hormon içeren ilaçlar doktor muayenesi olmadan kullanılmak istenmeyen yan etkiye yol açabileceği için kolay tercih edilmemelidir.
  • SÖKTÜRÜCÜ İĞNE: Esasen hamilelik dışında bir sebebe bağlı gecikmiş regl kanamasını söktüren bu ilaç bazen yanlış olarak beklenen regli öne alma için kullanılır ve % 100 başarısız sonuçlanmakta Bu İlaçlar sonra oluşan tesadüf kanama regl kanaması değildir ara kanamadır. Yine eczanede reçetesiz temin edilen bu İlaçlar kaçının…

YENI_ALANYA_PORTAKAL_20141103_3 (1)

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Güzelleşmeye Dişlerden Başlayın

Lingual Teknik (Görünmeyen Diş Teli Uygulaması) Nedir, Nasıl Uygulanır? Lingual Teknik hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Güzelleşmeye Dişlerden Başlayın yazısını sadece bilgi edinme...

Kapat