Anasayfa / Sağlıklı Beslenme / Sağlığa Zararlılar / Reflüye Neden Olan Yiyecek ve İçecekler Nelerdir?
Reflüye Neden Olan Yiyecek ve İçecekler Nelerdir?

Reflüye Neden Olan Yiyecek ve İçecekler Nelerdir?

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Reflüye Neden Olan Yiyecek ve İçecekler Nelerdir? Reflüye Neden Olan Yiyecek ve İçecekler hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Reflüye Neden Olan Yiyecek ve İçecekler Nelerdir yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Maalesef, reflüye neden olan yiyecek ve içecekler son derece lezzetliler, üstelik bazıları sağlıklı besinler. Reflü hastalığına sahipseniz yapmanız gereken bu besinlerde daha az tüketmeye dikkat etmek.


Portakal suyu

Son derece faydalı olan portakal suyunun içeriğindeki doğal asitler midenizin yanmasına neden olurlar. Portakal suyunu haftada birden daha fazla tüketmemeye çalışın.

Domates
Domateslerin asidik yapısı reflüye neden olur. Bir süre domatesten uzak durup kırmızı dolmalık biber tüketmek sizin için iyi olabilir.

Biber
Biberlerin çoğu reflüye neden olur. Fakat kırmızı dolmalık biberler ve tatlı biberler bu problemi yaşamanıza neden olmayabilirler.

Kahve
Pek çoğumuzun sabahları uyanmasına yardımcı olan kahve, en çok reflü yapan içeceklerin başında gelir. Yurtdışında satılan %50 daha az asidik kahveler bu işe biraz çözüm getirseler de ülkemizde henüz bulunmuyorlar. Bu ürün Türkiye’ye gelene kadar kahveden uzak durmanız akıllıca olacaktır.

Baharatlı yiyecekler
Maalesef lezzetiyle başınızı döndüren baharatlı soslar ve yiyecekler reflüye neden olur. Hardal, reflünüzü nispeten daha tetikleyecektir.

Fıstık ezmesi ya da yer fıstığı
Hiç ummadığınızı biliyoruz ama fıstık ezmesi de reflüye neden olur. Fıstık ezmesini eskisi kadar çok tüketmemenizi öneririz.

Çikolata
Pek çok faydası olan çikolata, reflüye neden olur. İçeriğinde, kahve ile aynı oranda asit bulunan çikolatayı daha az tüketmeye çalışın.


Eğer reflünüz varsa bu besinlerden uzak durun!

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Gazlı Ve Şekerli İçecekleri Bırakmanız İçin Geçerli Sebepler

Gazlı Ve Şekerli İçecekleri Bırakmanız İçin Geçerli Sebepler Nelerdir? Gazlı içecekleri bırakmanız için geçerli sebepler hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Gazlı Ve Şekerli İçecekleri Bırakmanız...

Kapat