Anasayfa / Alternatif Tıp / Refleksoloji / Reflü, Kabızlık & Refleksoloji
Reflü, Kabızlık & Refleksoloji

Reflü, Kabızlık & Refleksoloji

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Reflü, Kabızlık Ve Refleksoloji İlişkisi Nasıldır? Reflü, Kabızlık Ve Refleksoloji hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Reflü, Kabızlık & Refleksoloji yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Reflü
Halk arasında ‘mide reflüsü’ olarak bilinen ‘Gastro Özofagoel Reflü’ hastalığı mide içeriğinin yemek borusuna kaçmasıdır.

Batı toplumunun 30 yılda en hızlı artan kanser olan yemek borusu kanseri çoğu kez reflünün yol açtığı hücresel değişim tarafından tetiklenmektedir.

Komplikasyonları

 • Kanama
 • Boğulma hissi
 • Öksürük
 • Ses kısıklığı
 • Yutma güçlüğü
 • Kilo kaybıdır.

Reflüden Uzak Kalmak İçin

 • Sigara bırakılmalıdır.
 • Gazlı ve asitli içeceklerden uzak durulmalıdır.
 • Alkol, kafein gibi içeceklerden uzak durulmalıdır.
 • Yağlı, baharatlı yiyeceklerden uzak durulmalıdır.
 • Yatmadan en az 3 saat önce yemek sona erdirilmelidir.
 • Sıkı kemer ve kıyafetlerden kaçınılmalıdır.

Refleksoloji İle Mide Reflüsü Terapisi
Mide, nefes borusu, yemek borusu ve mide kapakçığını kontrol eden sinirlerin aktive edilmesine dayanır. Çok başarılı sonuçlar alınmış olup tamamen doğal bir tedavi yöntemidir.Yaklaşık seans sayısı 8 ila 12’dir.

Refleksoloji İle Kabızlık Çözümü 
Tuvalete hiç çıkmama veya çok seyrek çıkmaya kabızlık, peklik ya da inkıbaz denir. Tıp dilinde ise konstipasyon adı verilir. Yeterince sulu şeyler yememe, sinir bozukluğu, bağırsak tıkanıklığı, sindirim sistemi bozuklukları, hormon dengesizliği, basur, fıtık boğulması, kabızlığı doğuran nedenler arasındadır. Ayrıca günlerinin büyük bir kısmını oturarak geçirmek zorunda olanlarla, hamilelerde ve yaşlılarda görülür.

Öncelikle kabızlığa neden olan hastalığı tespit etmek gerekir. Esas nedeni tespit etmeden alınacak müsil ilaçları kötü sonuçlar doğurabilir. Kabız olmayı önlemek için, sebze çorbaları ve yemekleri, mercimek, ıspanak, salata, balık ve çavdar ekmeği yemek çok faydalıdır. Ayrıca erik reçeli, bal, üzüm, kayısı veya elma yemek; bol su veya şerbet içmek de yararlıdır. Müzmin kabızlıktan şikayet edenlerin de; fazla et, yumurta, peynir, beyaz ekmek, muz gibi yiyecekleri azaltmaları, kahve çay ve sigarayı en az miktara indirmeleri, alkolü bırakmaları gerekir. Kabızlığı gideren ilaçların fazla miktarda ve uzun süre kullanılması kötü sonuçlar doğurabilir. Bu nedenle ilaçları kullanırken tavsiye edilen miktarları aşmamak gerekir.

Refleksoloji İle Kabızlık
Aktivitesi düşen boşaltım sistemini baştada bağırsak bölgelerini uyararak bağırsakların daha hızlı çalışmasını sağlar.Bu sebeple iki üç seans içerisinde rahat bir boşaltım gerçekleştirilir. Detaylı bilgilendirme için merkezimizden bilgi alabilirsiniz.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Enerji Eksikliği, Bağışıklık Sistemi & Refleksoloji

Enerji Eksikliği, Bağışıklık Sistemi Ve Refleksoloji İlişkisi Nasıldır? Enerji Eksikliği, Bağışıklık Sistemi Ve Refleksoloji hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Enerji Eksikliği, Bağışıklık Sistemi & Refleksoloji yazısını sadece bilgi...

Kapat