Anasayfa / Sağlıklı Yaşam İçin Spor / Jimnastik / Plank Hareketi Hakkında Bilmeniz Gerekenler
Plank Hareketi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Plank Hareketi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Plank Hareketi Hakkında Bilmeniz Gerekenler Nelerdir? Plank Hareketi Hakkında Bilmeniz Gerekenler hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Plank Hareketi Hakkında Bilmeniz Gerekenler yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​

Yazın mayonuzun içinde mükemmel görünmek istiyorsanız plank tam size göre!

Duruşunuzu düzeltir

Plank (yüz üstü uzanma hareketi) karın kaslarınızın yanında, sırt, omuzlar, göğüs ve boynunuzu çalıştırır. Bu kasların güçlenmesi omuzlarınızı geride tutmanızı ve göğsünüzü yukarıda tutmanızı sağlar. Böylece duruşunuz gelişir.

Plank hareketini dirsek ve dizlerle deneyin
Ellerinizin üzerinde, klasik plank hareketini yapın, sağ dizinizi sol dirseğinize doğru çekin ve vücudunuzun orta kısmında diz ve dirseğinizi birleştirin. Sonra başlama pozisyonunuza geri dönün ve aynı hareketi diğer yanda tekrarlayın.

Değiştirmek kolaydır
İster başlangıç seviyesi, ister spor gurusu olun, plank herkese uygundur. Başlangıç seviyesiyseniz klasik plank duruşunda daha kısa sürelerde durun. Kendinizi geliştirdikçe, bu pozisyonda duruş sürenizi uzatın.

Plank ve bacak uzatmayı deneyin
Klasik pozisyonunuzu alın, sağ bacağınızı biraz yukarı kaldırın ve ayak parmak uçlarınız havaya kalksın. Bu pozisyonda durarak 10’a kadar sayın. Sonra sol ayağınızla değiştirin. Kendinizi geliştirdikçe, bacağınızı kaldırırken tersteki kolunuzu da uzatın.

Esnekliği arttırır
Vücudunuzun arka kısmını esnetmek istiyorsanız plank tam da size göre. Yan plankler ise vücudunuzun yan kısmını esnetecektir.

Dengenizi test eder
Plank hareketinin bu kadar önemli olmasının bir nedeni de dengenizi kuvvetlendirmesidir.


Sımsıkı bir karın için haftada 4-5 kere plank hareketini yapmanızı tavsiye ederiz.

Son Aranan Kelimeler

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
İnternet Ve Bilgisayar Bağımlılığının Belirtileri Nelerdir?

İnternet Ve Bilgisayar Bağımlılığının Belirtileri Nelerdir? İnternet Ve Bilgisayar Bağımlılığının Belirtileri hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. İnternet Ve Bilgisayar Bağımlılığının Belirtileri...

Kapat