Anasayfa / Alternatif Tıp / Şifalı Taşlar Ve Faydaları / Pirop Taşı Faydaları ve Özellikleri Nelerdir?
Pirop Taşı Faydaları ve Özellikleri Nelerdir?

Pirop Taşı Faydaları ve Özellikleri Nelerdir?

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Pirop Taşının Faydaları, İnsanlar Üzerindeki Etkileri Nelerdir? Pirop Taşının Faydaları hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Pirop Taşının Faydaları yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​

Pirop Taşı Faydaları

 • Anlayış ve kurnazlık verir.
 • Üzerinde taşıyan, bedensel zayıflığa ve acımasızlıklara karşı koruduğu bilinir.
 • Cinsel enerjiyi ve duyarlılığı arttırır. Cinsel dengesizliğe karşı koruma sağladığı bilindiğinden bazı yerlerde ‘’ tutkuların taşı ‘’ olarak da adlandırılır.
 • Bedeni kuvvetlendirir, temizler, canlandırır. Bilhassa kan damarları için çok yararlı bir taş olan lal, hayal gücünü harekete geçirir, sevgi ve şefkati sembolize eder.
 • Akciğer ve kalp hastalıklarına karşı koruyucu ve iyileştiricidir.
 • Bulaşıcı hastalıkları tedavi etmede yardımcıdır.
 • Hormonsal dengeyi sağlar.
 • Sosyal ilişki kurma yeteneğini ve toplum içinde popülariteyi arttırır.
 • Rahmin üzerine koyularak, üreme gücünü arttırma amacıyla kullanılır. Ayrıca; adet sancıları, düzensiz kanamalar ve menopoz içinde faydalıdır.
 • Erkeklerde lal taşını kasıklarının üzerine koyarak üreme güçlerini arttırabilirler. Üremeyi arttırma amacıyla kullanımda bir-iki hafta boyunca günde en az on dakika süreyle bu uygulama tekrar edilir.
 • Bel ağrılarını geçirmede etkilidir. Hassas kişilerin lal taşını bel altında kullanması daha doğrudur. Çünkü bu tür kişilerde sinirliliğe, baş ağrılarına ya da baş dönmesine sebep olabilir.
 • Heyecan ve boşluk duygularına kapıldığınızda dengenizi korumanızda yardımcı olur. Dinginlik hissi verir. Böylece yapmanız gereken işlerin üzerine sırayla ve yavaşça gitmenizi sağlar ve kapasitenizin arttığını hissedersiniz.
 • Yatak veya yastık altına koyulduğunda karabasanlardan korunmayı sağlar.

Yapısal Özellikleri
Rengi kan kırmızı, portakal kırmızısı, mor, pembe veya siyahımsı kırmızıdır ve çizgileri beyazdır. Kırmızı renginden dolayı eski Yunan’dan itibaren “kızgın göz” manasına gelen “pyropos” kelimesinden türemiştir. Yapısı magnezyum ve alüminyum ağırlıklıdır. Anlama kabiliyetini arttırır ve problemleri çözme yeteneği veriri. Akıl ve zeka kıvraklığı sağlar.

Önemli Not
Hangi amaçla kullanılırsa kullanılsın, kristal kuvars ile birlikte kullanımı etkisini arttırır.

Sertliği: 6,5-7,5
Özgül Ağırlığı: 3,5-4,3
Kimyasal Grubu: Silikat
Yapısal Görünümü: Saydam, yarı saydam, opak
Parlaklığı: Camsı, Reçinemsi
Kimyasal Formülü: X, Y, S,O ( X=Ca, Fe, Mn, Mg, ) ( Y=AI, Cr, Fe, Zr, Ti,)
Uyumlu Olduğu Unsur: Toprak
Uyumlu Olduğu Şakra: Kök, güneş sinir ağı, kalp
Uyumlu Olduğu Burç: Koç, aslan, akrep, kova, oğlak
Rengi: Asıl olarak koyu kırmızı, morumsu eflatun
Sembolü Olduğu Hususlar: Sevgi, şefkat
Çıkarıldığı Başlıca Ülkeler: Brezilya, Kanada, Madagaskar, Alaska, Avustralya, Hindistan, USA, Sri Lanka, Afrika, Çekoslavakya, Zaire ve Karolina

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Peridot (Zebercet, Olivin) Taşının Faydaları ve Özellikleri Nelerdir?

Peridot (Zebercet, Olivin) Taşının Faydaları, İnsanlar Üzerindeki Etkileri Nelerdir? Peridot (Zebercet, Olivin) Taşının Faydaları hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Peridot (Zebercet, Olivin) Taşının Faydaları yazısını sadece bilgi edinme...

Kapat