Anasayfa / Alternatif Tıp / Şifalı Sular (Termal Kaplıcalar) / Peninsula Termal Otelleri (Kaplıca)
Peninsula Termal Otelleri (Kaplıca)

Peninsula Termal Otelleri (Kaplıca)

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Peninsula Kaplıcası Hangi Hastalıklara İyi Gelir? Peninsula Kaplıcası hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Peninsula Termal Otelleri (Kaplıca) yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Peninsula kaplıcaları ilk dönem doğal sıcak su kaynaklarındandır. Avusturalya-Melbourne sadece 90 dakikadır. Dinlenme ve yenilenme için rüya gibi bir ortam sağlayan havuzları ve özel banyoları, doğal termal mineralli sulara sahiptir.. Peninsula kaplıcaları mineral bakımından zengin termal kaynaklardır. Doğal şifalı su havuzların da yıkanmak bir çok rahatsızlığı giderir. 

Peninsula kaplıcalarının 50°C deki, doğal mineralli sıcak kaynak suyu 637 metre derinliğinde bir yeraltı kaynağından gelir. Su kaynağının havuzları, yeryüzünde 37°C ila ile 43°C arasındadır. Peninsula Kaplıcaları, kükürt, kalsiyum, magnezyum, potasyum ve “sodyum klorür bikarbonat” (Na-Cl.HCO3) olarak sınıflandırılır. Mineral zenginliği, terapötik avantajlar, eklem romatizması, omuz sertliği, yorgunluk ve kas şikayetleri azaltma, nevralji hafifletilmesi ve doğurganlığı arttırıcı etkilerinin olduğu biliniyor.

Su Mineral Analizi mg/L
Bikarbonat (1163)
PH 6.82
Amonyak (NH3) 2.7
Bor 1.3
Bromür 3.6
Kalsiyum 116.0
Klorür 1432,0
Florür 0.73
Lityum 0.15
Magnezyum 90.0
Potasyum 64.0
Rubidyum 0.14
Silika (SiO2 olarak) 23.0
Sodyum 868,0
Stronsiyum 1.7
2.7 Sülfat

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Mide Hastalıkları İçin Giresun – Alucra Kaplıcaları

Mide Hastalıklarına İyi Gelen Kaplıcalar Hangileridir? Mide Hastalıklarına İyi Gelen Kaplıcalar hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Mide Hastalıkları İçin Giresun - Alucra...

Kapat