Anasayfa / Kadınlar İçin Sağlıklı Yaşam / Güzellik ve Bakım / Makyaj / Pembe Rujun Güzel Görünmesini Sağlayacak İpuçları
Pembe Rujun Güzel Görünmesini Sağlayacak İpuçları

Pembe Rujun Güzel Görünmesini Sağlayacak İpuçları

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Pembe Rujun Güzel Görünmesi Nasıl Sağlanır? Pembe Rujun Güzel Görünmesini Sağlayacak İpuçları hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Pembe Rujun Güzel Görünmesini Sağlayacak İpuçları ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​​​​​

Sezonun moda makyajı hakkında işinize yarayacak ipuçları…

Pembe dudaklar son derece eğlenceli bir görüntüye sahipler. Üstelik her sezona uyan bu ruj rengi sizin şık davetlerde kurtarıcınız olacak. Tabii bu eğlenceli ve canlı renkteki pembe ruju sürmek sandığınız kadar kolay değil, her makyaj stilinde olduğu gibi bunun da bir yolu yordamı var. İşte size pembe ruj kullanarak yaptığınız makyajın mükemmel olmasını sağlayacak ipuçlarımız:

Rujdan önce bakım yapın
Parlak renkler dudaklardaki kusurları göstermeye yatkınlardır. Bu nedenle, rujunuzu kullanmadan önce dudaklarınızın bu makyaj için hazır olduğuna emin olmalısınız. Öncelikle, dudaklarınızdaki ölü derilerden kurtulun ve rujunuzu sürmeden önce dudaklarınızı iyice nemlendirin.

Renginizi seçin
Cildinize uygun tondaki pembeyi seçmek işinizin en önemli kısmı. Eğer teniniz koyu tonlardaysa rujunuzu biraz daha açık tonlarda kullanmalısınız ve eğer açık renkte bir teniniz varsa da bunun tam tersini uygulamalısınız. Renginizi seçmeden önce birkaç renk seçeneğini denemenizde fayda var.

Dudaklarınızı adım adım boyayın
Bütün ruju bir kereden sürmek ne kadar çekici bir fikir de olsa, adım adım sürmek çok daha akıllıca bir şeçenektir. Rujdan önce bir baz sürmek, rujunuzun rengini daha çok ortaya çıkaracak ve daha uzun süre dayanmasını sağlayacaktır.

Dudak fırçası kullanın
Bir dudak fırçası ile rujunuzu uygulamak çok daha kolay olacak ve rujunuzun renk dağılımı daha eşit görünecektir.

Mat yapın
Bu sezondaki canlı pembe rujların en önemli özelliği mat olmaları. Mat rujların zor yanı dudaklarının kusurlarını daha çok ortaya çıkarmalarıdır. Bu nedenle, dudaklarınıza rujun öncesinde iyica bakım yaptığınıza emin olun.

Diğer bölgeleri minimumda tutun
Pembe ruj sürerken dikkat etmeniz gereken en önemli bir diğer nokta makyajınızı abartmamanız ve dudaklarınızın öne çıkmasını sağlamanızdır. Gün boyu gözlerinize makyaj yapmayın ve gece çıkacaksanız da bir eyeliner ve rimelden başka birşey kullanmayın.

Allığı boşverin
Pembe dudak odaklı makyajınızda allık kullanımınızı minimumda tutun, hatta hiç allık kullanmayın. Dudaklarınız bu makyajda odak noktası olmalıdır ve gereğinden fazla allık odak noktasının kaybolmasına sebep olur.


Bu tavsiyelere uyarak, siz de sezonun moda rengi pembe ruju rahatlıkla kullanabilir ve dudaklarınızı ön plana çıkarabilirsiniz.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Dumanlı Göz Makyajı

Dumanlı Göz Makyajı Nasıl Yapılır? Dumanlı Göz Makyajı hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Dumanlı Göz Makyajı ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık...

Kapat