Parfüm Sıkmanın İncelikleri

Parfüm Sıkmanın İncelikleri

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Parfüm Sıkmanın İncelikleri Nelerdir? Parfüm Sıkmanın İncelikleri hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Parfüm Sıkmanın İncelikleri​ ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Sonunda istediğiniz gibi bir parfüm buldunuz ama nasıl sıkmalısınız? İşte size parfümünüzün kalıcı olmasını sağlayacak önerilerimiz.

Parfümünüzü nereye sıkmalısınız?
Coco Chanel şöyle demiştir; ”Parfümü, insanların nerenize sarılmalarını istiyorsanız, oranıza sıkmalısınız.’’

Pafüm, cildinize değidiği zaman etkileşime girer ve kişinin teni ile karışarak kişiye özel bir koku salgılanmasını sağlar. Teninizdeki ısı, parfümün de aktive olmasını sağlar ve böylece kokusunu insanlar daha iyi duyarlar. Bu nedenle parfümü, nabız noktalarınıza ve en çok terleyen ve ısınan bölgelerinize sıkmalısınız. Boynunuz, dizlerinizin arkaları, göğüslerinizin arası, bilekleriniz, kulak arkalarınız, göbeğiniz ve bileklerinizin içi en ideal noktalardır.

Parfümlerinizi bu noktalara sıktığınız zaman, vücudunuz her kalp atışınızda parfüm salgılayacak ve insanların aklını başlarından alacaksınız. Parfümü, vücdunuzun en çok hareket eden noktalarına sıkarak da, insanların kokunuzu, her hareketinizde, tekrar tekrar almalarını sağlayabilirsiniz.

Saçlarınız
Saçlarınız kısaysa parfümünüzü saç diplerinize, uzunsa, saç uçlarınıza sıkın.

Kıyafetleriniz
Sentetik olmayan kıyafetlerinize gönül rahatlığıyla parfüm sıkabilirsiniz. Tek dikkat etmeniz gereken nokta bir kaç farklı kokuyu kıyafetinizin üzerinde karıştırmamak.

Başka fikirler…

  • Parfümünüzü önce havaya sıkıp sonra içinden geçerek üzerinize sinmesini sağlayın.
  • Çarşaflarınıza, yastıklarınıza ve dolabınızın içine en sevdiğiniz parfümü sıkın.
  • Narin kıyafetlerinizi elde yıkıyorsanız, en sevdiğiniz parfümünüzden birkaç damla yıkama suyunuza damlatın.
  • Bir peçeteye parfüm sıkın ve bu peçeteyi cebinizde taşıyın.

Parfümü sıkmak için en doğru zaman ne zamandır?
Sabahları toplu taşımada birbirine karışan kokular mide bulandırıcı olabilir ve size baş ağrısı verebilir.

Toplu taşımaya binmeden önce parfüm sıkmayın, vardığınız yerde parfüm sıkmanız hem parfümünüzün daha taze olmasını, hem de sabah bulantınız olmamasını sağlar. Gün içinde parfümünüzü tazelemek de kokunuzun canlılığını sağlamak için iyi bir fikirdir.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Mükemmel Yaşlanma Karşıtı Öneriler

Mükemmel Yaşlanma Karşıtı Öneriler Nelerdir? Mükemmel Yaşlanma Karşıtı Öneriler hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Mükemmel Yaşlanma Karşıtı Öneriler​ ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı...

Kapat