Osmaniye Avluk Kaplıcası

Osmaniye Avluk Kaplıcası

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Osmaniye Avluk Kaplıcası Hangi Hastalıklara İyi Gelir? Osmaniye Avluk Kaplıcası hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Osmaniye Avluk Kaplıcası yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Osmaniye Kadirli İlçesi Avluk Köyü Sınırlarındadır. Kadirli ilçesine 15 km. mesafededir. Avluk kaplıcasının tarihi Roma dönemlerine kadar uzanır, kaplıca çevresinde Roma dönemlerine ait kalıntılar mevcuttur.

Kaplıcanın suyu mide, bağırsak, böbrek ve cilt hastalıklarının tedavisinde kullanılmaktadır. Killi Toprakları, cilt güzelliği, ciltteki akne ve siyah noktalar, cilt kırışıklığı, cilt lekeleri ve cilt bakımında kullanılır. Aynı zamanda kaplıcanın çevresi çam ağaçları ile kaplı olup, kaplıcanın mesire yerlerindendir.

Kaplıcada su sıcaklığı 42-46 derece arasında değişir. Şifalı sulara sahiptir. Şifalı olan bu su kalsiyum bikarbonat ve kalsiyum sülfat bakımından oldukça zengindir. Kalsiyum dışında içinde sodyum, magnezyum, potasyum , klor, fosfor ve amonyum iyonları da vardır. Bileşiminde az miktarda da olsa radyoaktif özellikte maddeler bulunur. radyoaktif maddelerin romatizmal hastalıklara iyi geldiği için aranılan bir kaplıcadır.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Gönen Sıcak Su Kaynakları (Kaplıca)

Gönen Sıcak Su Kaynakları Hangi Hastalıklara İyi Gelir? Gönen Sıcak Su Kaynakları hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Gönen Sıcak Su Kaynakları (Kaplıca) yazısını sadece bilgi...

Kapat