Anasayfa / Kadınlar İçin Sağlıklı Yaşam / Kadın Estetiği Hakkında Bilgiler / Yüz Germe / Örümcek Ağı Tekniği İle Zamana Meydan Okuyun!
Örümcek Ağı Tekniği İle Zamana Meydan Okuyun!

Örümcek Ağı Tekniği İle Zamana Meydan Okuyun!

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Örümcek Ağı Estetiği Nedir? Örümcek Ağı Estetiği hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Örümcek Ağı Tekniği İle Zamana Meydan Okuyun yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​

Op. Dr. Bülent Cihantimur’un geliştirdiği neştersiz yüz germe operasyonu son ayların en favori estetik uygulaması…

Herkesin hayali yıllar geçse dahi genç kalmak, genç gözükmek. Ruhumuz enerjimiz yerinde olsa bile, yerçekimi zamanın izlerini bedenimizde daha fazla görünür hale getiriyor. Giderek daha yorgun, daha çatık kaşlı ve solgun bir cilde sahip oluyoruz. Özellikle yüz bölgesinde beliren ince kırışıklıklar günden güne yer etmeye başlayıp, suratımızın daimi misafirleri oluveriyorlar. Son ayların en popüler estetik uygulaması olan Örümcek Ağı Estetiği ise, tüm bu sorunları ortadan aldırıp, son derece gergin, canlı ve formunda bir cilde sahip olmanızı sağlıyor. Yüz bölgesine ek olarak bedenin farklı bölgelerine de uygulanabilen bu teknik, ortalama 10 yaş geriye götürüyor. Üstelik klasik estetik operasyonlarından farklı olarak neşter yerine ince uçlu iğneler ve ip yardımıyla tatbik ediliyor ve hastaya son derece konforlu bir iyileşme süreci yaşatıyor.

Yılın Tıp Adamı Ödülü
Örümcek Ağı Tekniğini geliştiren Op. Dr. Bülent Cihantimur 2014 yılı “Yılın Tıp Adamı” ödülüne sahip, estetik cerrahi alanında pek çok yeniliğin yaratıcısı, işini çok seven bir cerrah. Örümcek Ağı Tekniği ilhamını doğanın içinden, örümceğin mucizevi bir şekilde ördüğü, güçlü ve bir o kadar esnek yapıya sahip olan ağından alıyor. Dr. Cihantimur’a fikir veren bu ilahi varoluş, aslında tekniğin temelini oluşturuyor.

Örümcek Ağı Estetiğinde cilt alt dokusuna ince uçlu iğneler vasıtasıyla medikal ipler, tıpkı örümcek ağı gibi yerleştiriliyor. Hastanın ihtiyacına göre belirlenen adette ip, 6 ay gibi bir zaman içinde kendiliğinden eriyerek kayboluyor. Günden güne ciltte belirgin bir canlanma, dirilik ve gerginleşme meydana geliyor. Örümcek ağı estetiğinin temel prensibinde ise cildin bu iplere reaksiyon vererek, fibroplast ve büyüme faktörü içeren kolajen üretimi bulunuyor. Cilt bu sayede lifting etkisiyle gerginleşiyor ve canlanıyor. Tekniğin en etkileyici tarafı ise, tekrarlanabilen bir uygulama olması, kısaca bu sayede klasik yüz germe ameliyatlarında olduğu gibi yan etkileri, riskleri, deri kayıpları ya da komplikasyonlarının bulunmamasıdır. Böylelikle ameliyatsız olarak cilde eski gençliğini kazandırmak da mümkün oluyor.

Günden güne tazelenen cilt
Örümcek Ağı Estetiği öncesinde cilde lokal olarak sürülen anestezik krem uygulaması yapılıyor. Bu krem hastanın herhangi bir acı hissetmesini önlerken, ortalama yarım saat süren işlem boyunca, ihtiyacı ölçüsünde ip, iğleler vasıtasıyla cilt alt dokusuna işleniyor. Uygulama tamamlanır tamamlanmaz, makyajınızı yaparak evinize dönebiliyorsunuz. Mikro kan dolaşımın artması ve bedenin tamir mekanizmasını derhal devreye sokmasıyla, anında değişimi fark edilmeye başlanıyor. Son derece basit, acısız, keşi izi olmaksızın yapılan Örümcek Ağı Tekniğinin nihai sonucunu 1 ay sonra gözlemlemeniz mümkün. Cildiniz günden güne tazeleniyor ve canlanıyor. Mevcut çizgiler gerilen ciltle birlikle yok oluyor.

Patenti ve isim hakkı Op Dr Bülent Cihantimur’a ait olan teknik, son dönemlerin en favori uygulamalarından birisi olduğu için, aynı isimle ya da benzer isimlerle bugün pazarlanmaya çabalansa da, bu uygulamanın etki mekanizmasının farklı olmasından ötürü, pek çok insanın zaman ve para kaybı yaşandığı gözlemleniyor. Örümcek Ağı Estetiğinde ipler Op. Dr. Bülent Cihantimur’un sanatsal bakış açıcı, el becerisi ve anatomi bilgisi birleşerek yerleştiriliyor. Dolayısıyla burada, iple yüz asma uygulamalarından farklı olarak, cildin bir süre sonra düşmesi ya da form kaybetmesi gibi bir durum söz konusu değil.

Diğer Bölgeler…
Örümcek Ağı Estetiği sadece yüz bölgesinde değil, iç bacaklar, göğüs bölgesi, kalça, boyun, kol ve karın bölgesine de uygulanabiliyor. Yüz bölgesinden farklı olarak vücudun diğer bölgelerinde; kollardaki sarkmalarda, iç bacaklardaki gevşeklikte, memede ve karında doğumdan sonra oluşan cilt gevşekliği ve sarkmaların tedavisinde daha uzun ve daha kalın iplerle aynı teknik kullanılarak başarılı sonuçlar alınıyor.

Bu özel teknik hakkında Dr. Bülent Cihantimur şu yorumu yapıyor: “Çocukluğumuzda hepimiz anneannelerimizin, teyzelerimizin büyük bir sabır ve odaklanma ile el oyaları yaptıklarını, ince ince ilmekler atarak ortaya muhteşem motifler çıkardıklarını izlemişizdir. Örümcek Ağı tekniğinde yaptığımız da aslında bu el oyalarından farklı değil. Yaptığımız kendi doğamıza yeniden gençliği kazandıracak kolajen üretim mekanizmasını uyarmak. Hepsi bu! Ve ortaya çıkan motif ise tüm kadınlara kendini muhteşem ve güzel hissettirecek yepyeni bir gençlik.”

AYSHA_20141001_122

AYSHA_20141001_123

Son Aranan Kelimeler

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Bebeklerde Doğumsal Metabolizma Hastalıklarına Dikkat

Doğumsal Metabolizma Hastalıkları Nasıl Ortaya Çıkar? Doğumsal Metabolizma Hastalıkları hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Bebeklerde Doğumsal Metabolizma Hastalıklarına Dikkat yazısını sadece bilgi edinme...

Kapat