Ortodontik Tedavi Ne Kadar Sürer?

Ortodontik Tedavi Ne Kadar Sürer?

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Ortodontik Tedavi Ne Kadar Sürer?​ Ortodontik Tedavi Süresi hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Ortodontik Tedavi Ne Kadar Sürer ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Diş teli tedavi süresi her hastanın ortodontik problemine göre değişiklik gösterir. Diş teli tedavisi genellikle 8 ay ile 30 ay arasında değişen bir periyodda devam edebilir. Bir hastanın diş teli takma süresi ortalama 18–24 ay kadardır.

Diş teli tedavi süresi ortodontist hekimin bilgisine, özenine, hastanın da işbirliğine bağlıdır. Bunlar yerinde ise tedavi başarısı %100 dür. Diş teli tedavi bitiminde teller çıkarıldıktan sonra dişlerin yeniden eski haline dönmemesi amacı ile pekiştirme apareyleri uygulanabilir.

Ortodontik tedavisi görmek ilginç bir histir. İlk etapta teller takıldığında dillerin hepsinde aynı anda kuvvet hissedilir. Yemek yerken hafif sızı ve ağrılar olabilir. Yanaklarınızın içerisinde braketlere alışıncaya kadar ufak tefek zedelenmeler ve yaralanmalar olabilir. Bunların hepsi geçicidir.

Bir süre sonra dişler var olan kuvvete alışır. Yanaklar braketlerin varlığına alışarak sanki ağızda braket yokmuş gibi yaşamaya devam edilir. Fakat tedavi bittikten sonra dişler istenilen estetiğe kavuşur ve çene istenilen uyuma kavuşmuş olur.

Dolayısı ile diş teli tedavinin ilk sürecinde ağrı, sızı ve yaralardan dolayı sıkıntı çekilse de bu süreç geçicidir ve dişlerde ve çenelerde istenilen başarıya ulaşıldığında hastada mutluluk verici bir histir.

Son Aranan Kelimeler

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Ortodontik Tedaviler Pahalı Mıdır?

Ortodontik Tedaviler Pahalı Mıdır?​ Ortodontik Tedavi Ücretleri hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Ortodontik Tedaviler Pahalı Mıdır ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık...

Kapat