Anasayfa / Hastalıklar, Korunma ve Tedavi / Ağız ve Diş Sağlığı / Ortodontik Tedavi Gören Kişi Nelere Dikkat Etmeli?
Ortodontik Tedavi Gören Kişi Nelere Dikkat Etmeli?

Ortodontik Tedavi Gören Kişi Nelere Dikkat Etmeli?

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Ortodontik Tedavi Gören Kişi Nelere Dikkat Etmeli? Ortodontik Tedavi Gören Kişilerin Dikkat Etmesi Gerekenler hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Ortodontik Tedavi Gören Kişi Nelere Dikkat Etmeli ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Ortodontik tedavi şöyle bir tedavidir. Hekimin tedavideki rolü %70 ise hastanın rolü de %30′dur. Niye, çünkü biz bu braketleri kimyasal yapıştırıcılarla yapıştırıyoruz. Tabiiki bunların bir kırılma riski vardır. Bu kırılmayı önlemek için yeme içmede bazı alışkanlıkları değiştirmek gerekir. Nedir bunlar? Mesela kesinlikle çerez, cips gibi şeyler yemeyeceğiz. Çekirdekli hiç bir şeyi direkt ağzımıza atmayacağız. Zeytinin çekirdeğini ayıklayacağız daha sonra yiyeceğiz. Veya ısırma hareketi kesinlikle yapmayacağız. Elmayı alıp direkt ısırmıyoruz. Bıçakla kesiyoruz, arka dişe atıyoruz ve çiğneyip yutuyoruz.

Cola, Fanta, Sprite gibi asitli içecekleri çok az içmemiz lazım. Eğer özel günlerde, doğum günü vs. gibi, özellikle çocuklarda bunlar tüketilicekse pipetle içilmesi tavsiye edilmektedir. Mutlaka ağız hijyenine normal bir insana göre çok daha fazla özen göstermesi lazım. Çünkü dişlerin üzerinde teller yapışık olduğu için yiyecek artıkları çok daha kolay birikecektir. Günde mutlaka 3 defa ve yardımcı fırçalar ile ağız hijyeni sağlanmalıdır.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Diş Teli Zarar Görürse Ne Yapmak Gerekir?

Diş Teli Zarar Görürse Ne Yapmak Gerekir?​ Diş Teli Zarar Görürse Yapılması Gerekenler hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Diş Teli Zarar Görürse...

Kapat