Anasayfa / Hastalıklar, Korunma ve Tedavi / Ağız ve Diş Sağlığı / Ortodontide Hangi Tip Diş Telleri Kullanılır?
Ortodontide Hangi Tip Diş Telleri Kullanılır?

Ortodontide Hangi Tip Diş Telleri Kullanılır?

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Ortodontide Hangi Tip Diş Telleri Kullanılır?​ Ortodontide Kullanılan Diş Telleri hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Ortodontide Hangi Tip Diş Telleri Kullanılır ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Ortodontik tedavilerde birçok aparey kullanılmaktadır. Bunlar başlıca takıp çıkarılabilen apareylerdir. Fonksiyonel aparey dediğimiz, yani iskeletsel bozuklukları tedavi eden apareyler vardır. Bir de herkesin bildiği tel denilen metal braket sistgemi vardır. Bunlar dişlerin üzerine yapıştırılır ve dişten bu şekilde hareket ettirilir. Teknoloji geliştikçe tellerin daha az gözükmesini isteyen hastalar içinde şeffaf, porselen, estetik braketlerde vardır. Bunun yanında ağız dışından hiç gözükmeyen, ağız içine tatbik edilen braketler vardır.

Son zamanlarda ise yeni çıkan bir teknik vardır. Bu da tamamen şeffaf plaklarla yapılan tedavilerdir. Fakat bu tedavi çok ufak diş hareketlerini sağlayabilmektedir. Onun için her vakaya uygulanmaktadır. Metal veya porselen braketler hastanın isteğine göre değişir. Bu daha çok hastanın ekonomik gücüne bağlıdır. Çünkü birisi daha estetik olduğu için biraz daha pahalıdır. Klasik diş teli tedavisi ise en pratik ve en ucuz ortodontik tedavi yöntemidir.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Diş Teli Çürüğe Yol Açar Mı?

Diş Teli Çürüğe Yol Açar Mı?​ Diş Teli Ve Çürük hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Diş Teli Çürüğe Yol Açar Mı ​yazısını sadece...

Kapat