Anasayfa / Hastalıklar, Korunma ve Tedavi / Ağız ve Diş Sağlığı / Ortodonti Acı Veren Bir Tedavi Yöntemi Mi?
Ortodonti Acı Veren Bir Tedavi Yöntemi Mi?

Ortodonti Acı Veren Bir Tedavi Yöntemi Mi?

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Ortodonti Acı Veren Bir Tedavi Yöntemi Mi?​ Ortodonti Tedavisi hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Ortodonti Acı Veren Bir Tedavi Yöntemi Mi ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Braketlerin yani diş tellerinin ağıza takılması esnasında kesinlikle herhangi bir ağrı hissedilmez. Ama her diş teli tedavisinde ilk 3 ile 10 gün arasında bir alışma dönemi vardır. İlk defa dişleriniz hareket edecektir, dişlerinizde hafif bir baskı vardır. Çünkü dişleriniz hareket etsin diye bir kuvvet uygulanmaktadır. Bu kuvvet sonucunda biraz rahatsızlık hissedilebilir. Ama bu rahatsızlık aynen bir gözlük taktığınızda kulaklarınızda ve burnunuzda yaratacağı baskı 5 dakika içerisinde alışıyorsanız, ağzınıza takılan diş tellerine de 3 ile 10 gün arasında bir alışma dönemi vardır. Ağrı dediğimiz şey zaten hassasiyet şeklinde olacak olan bir şeydir. Bunun zaten önelemini alarak o dönem ağız gargarası veya ağrı kesiciler yardımıyla atlatılmaktadır.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Ortodontik Tedavi Ne Kadar Sürer?

Ortodontik Tedavi Ne Kadar Sürer?​ Ortodontik Tedavi Süresi hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Ortodontik Tedavi Ne Kadar Sürer ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı...

Kapat