Anasayfa / Hesaplamalar / Online İdeal Kilo Hesaplama
Online İdeal Kilo Hesaplama

Online İdeal Kilo Hesaplama

[Toplam:8    Ortalama:3.5/5]

İdeal kilo nasıl hesaplanır, kadınlar için ideal kilo, erkekler için ideal kilo nedir, ne olmalıdır ? Aşağıdaki programda gerekli alanları doldurarak yaşınıza ve boyunuza göre yaklaşık ideal kilonuzun kaç olduğunu öğrenebilirsiniz.

Kemik yapısı iri olan veya düzenli spor yaptığı için kas kitlesi artan kişilerin, hesaplamada ideal kilosunun üzerinde bir rakam çıkabilir. Fakat gerçekte bu kişiler ideal kilolarında olabilirler. Kısaca; bu sayfa ortalama bir kişiye göre hesaplama yapar ve size sadece fikir verebilir. Daha detaylı bilgileri ve size tam uygun rakamları ancak konunun uzmanlarına danışarak elde edebilirsiniz.

Hepimizin kilosunu sadece yeme-içme-spor alışkanlıklarımız ile kendimiz değil, bedenimiz de belirler. Kilo vermeye çalışırken, karbohidrat, kalsiyum, vitamin ve mineral gibi besinleri almanız gerekir. Henüz sivilce sorunları ile uğraşan ve büyüme çağındaki kişiler için dengeli beslenme daha fazla önem taşımaktadır. Ve bazen bünyemiz sağlıklı bir şekilde olmamız gereken kilodan daha aşağı veya yukarı bir kiloyu kendince ideal kilo olarak belirleyip, o kiloda sabit kalmaya çalışır. Sağlıksız bir şekilde zayıflamaya çalışırsanız metabolizmanız yavaşlar, kilo vermeniz zorlaşır, üstelik yağ yerine kas dokusu kaybedebilirsiniz. Kilo almak için çalışırsanız da metabolizmanız bozulabilir veya orantısız bir şekilde kilo alabilirsiniz. Bunları aşmanın yolu, bir uzmana danışarak elde edeceğiniz uzun süreli bir program ve kararlı bir şekilde adım adım ilerlemektir. Tabiki sağlam bir irade ve sabır da şart.

Zaten pekçoğumuz kilo almak ya da kilo vermek konusunda az veya çok bilgi sahibiyiz. Ve yine kilo almamız veya kilo vermemiz gerektiğini biliyoruz. Yukardaki rakamlar sadece size biraz daha ışık tutacaktır, hepsi bu.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Boyun Kireçlenmesi Nasıl Teşhis Edilir?

Boyun kireçlenmesi nasıl teşhis edilir? Ortopedi Ve Travmatoloji Uzmanı Prof. Dr. Nejat GÜNEY, Boyun kireçlenmesi nasıl teşhis edilir sizler için aşağıdaki videoda...

Kapat