Omega 3 Almanın Sağlıklı Yolları Nelerdir ?

Omega 3 Nelerde Bulunur?

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Omega 3 Nelerde Bulunur, Neler Omega 3 İçerir? Omega 3 Almanın Sağlıklı Yolları​ hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Omega 3 Almanın Sağlıklı Yolları yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​

Omega 3 Almanın Sağlıklı Yolları

Son zamanlarda sıkça duyduğunuz Omega 3 yağ asitleri vücudunuzun düzgün çalışması için gereklidirler.

Omega 3’ü balık yağı gibi besin takviyeleri ile alabilirsiniz ama gerçek besinlerden aldığınız Omega 3’ü vücudunuz çok daha iyi bir şekilde abzorbe eder. İşte Omega 3’ü alabileceğiniz gıdalar; 

Keten tohumu 
Küçük bir porsiyon keten tohumu gerçekten de iyi bir Omega 3 kaynağıdır. Keten tohumunu, smoothielerinizin içine ya da müslinize katabilirsiniz. Keten tohumu, kolestrol ve sodyum değerleri çok düşük olan bir besindir ama yine de günlük ihityacınızı rahatça karşılar. Ayrıca mükemmel bir protein ve lif kaynağıdır. 

Ceviz 
Bir porsiyon ceviz (bir avuç içi kadar) günlük ihtiyacınız olan Omega 3’ün neredeyse hepsini karşılar. 

Somon 
Somon, günlük Omega 3 ihtiyacınızın yarısından biraz daha çoğunu karşılar. Deniz somonu, çiftlik somonundan daha fazla Omega 3 içerir. 

Sardalya 
Kolestrolünü düşürmek isteyenler için, Omega 3 alımı açısından, en iyi seçeneklerden biri sardalya değildir ama aynı zamanda zengin bir protein ve kalsiyum kaynağıdır. 

Soya fasulyesi 
Bir porsiyon soya fasulyesi, günlük ihtiyacınız olan Omega 3 yağ asitlerinin yarısını karşılar. 

Pisi balığı 
Pisi balığı aynı zamanda iyi bir B vitamini ve protein kaynağıdır ve düşük sodyuma sahiptir. 

Karides 
Kolestrol açısından biraz yüksek olsa da, Omega 3 açısından zengin besinlerden bir diğeri de karidestir. Fakat karides pişirirken kızartmamalısınız. Yoksa Omega 3’ünün faydalarını yok edersiniz. 

Tofu 
Vejetaryenler için bir diğer Omega 3 seçeneği de tofudur. 1 porsiyonu sizin, günlük ihtiyacınızın %15’ini karşılar. 

Bu besinlerden tercih ettiklerinizi günlük beslenme alışkanlıklarınıza ekleyerek, ihtiyacınız olan Omega 3’ü doğal yollardan almış olursunuz.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Ofiste Atıştırabileceğiniz Sağlıklı Yiyecekler Nelerdir?

Ofiste Atıştırabileceğiniz Sağlıklı Yiyecekler​ Nelerdir? Ofiste Atıştırabileceğiniz Sağlıklı Yiyecekler​ hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Ofiste Atıştırabileceğiniz Sağlıklı Yiyecekler​ yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve...

Kapat