Anasayfa / Kadınlar İçin Sağlıklı Yaşam / Güzellik ve Bakım / Kadın El ve Ayak Bakımı / Ojenizin Daha Uzun Süre Dayanmasını Sağlayın
Ojenizin Daha Uzun Süre Dayanmasını Sağlayın

Ojenizin Daha Uzun Süre Dayanmasını Sağlayın

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Ojenizin Daha Uzun Süre Dayanmasını Sağlamak İçin Neler Yapabilirsiniz? Ojenizin Daha Uzun Süre Dayanmasını Sağlamak hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Ojenizin Daha Uzun Süre Dayanmasını Sağlayın ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Elleriniz kişiliğiniz hakkında bilgi verir.

Aseton bir kadının en iyi dostudur
Elimizin kendi yağı ojelerimizin çıkmasının en büyük nedenlerinden biridir. Bu nedenle oje sürmeden önce mutlaka bir miktar aseton ile tırnaklarınızın üzerinden geçin. Tırnağınızda oje yoksa bile tırnak üstünüzdeki fazla yağı almak, ojenizin kalıcı olmasını sağlayacaktır.

Önce baz sürün
Tırnak düzleştirici bir baz, ojenizin tırnağa daha iyi tutunmasını sağlar.

Ojenizi kalın sürmeyin
Ojenizi 2 kalın kat halinde sürmek yerine 4 ince kat olarak sürün. Böylelikle hem ojeniz daha kısa sürede kurur, hem de tırnaklarınızın üzerinde kabarcıklar oluşmaz. Ayrıca daha zor bozulur.

Işıltılı renkler daha uzun süre dayanır
Herkes parıltılı ya da sedefli ojelerin ne kadar zor çıktıklarını bilir. Bu nedenle ışıltılı ve sedefli ojeler daha uzun süre dayanan ojeler anlamına gelirler.

En üst katı atmak arabanızı cilalamak gibidir
Son oje katınızı atarken de ince olmasına özen gösterin. Böylece daha kalıcı olacaktır. Ayrıca ojelerin üzerine sürülen oje koruyucular da işinize yarayacaklardır. Bunları eczane veya marketlerden rahatça edinebilirsiniz.

Ojeleriniz kururken sabırlı olun
Ojelerinizin gerçek anlamda kuruması 45 dakikayı bulur. Bu süre içinde televizyon izleyebilir ya da müzik dinleyebilirsiniz. Ojeniz kuruduktan sonra ellerinizi soğuk suyun altına tutun ve sonra da kremleyin. Böylece parmaklarınız kayganlaşır ve ojelerinizin bozulması zorlaşır. Unutmayın, ojelerin çoğu kurumadan önce bozulurlar!


Güzel tırnaklar, güzel eller demektir. Tırnaklarınıza iyi bakın.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Hızlı Bir Şekilde Harika Tırnaklara Sahip Olun!

Hızlı Bir Şekilde Harika Tırnaklara Sahip Olmak İçin Neler Yapılabilir? Hızlı Bir Şekilde Harika Tırnaklara Sahip Olmak hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki...

Kapat