Anasayfa / Kadınlar İçin Sağlıklı Yaşam / Güzellik ve Bakım / Kadın El ve Ayak Bakımı / Ojenizin Çabuk Kurumasını Sağlayacak Yöntemler
Ojenizin Çabuk Kurumasını Sağlayacak Yöntemler

Ojenizin Çabuk Kurumasını Sağlayacak Yöntemler

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Ojenizin Çabuk Kurumasını Sağlayacak Yöntemler Nelerdir? Ojenizin Çabuk Kurumasını Sağlayacak Yöntemler hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Ojenizin Çabuk Kurumasını Sağlayacak Yöntemler​ ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.Yarım saatinizi harcayıp manikürünüzü yaptırdıktan hemen sonra, elinizi çantanıza attığınız ya da ceketinizi giydiğiniz için bozulan oje kadar sinir edici bir şey yoktur. Ama ne şanslıyız ki ojemizi daha çabuk kurutmamızı sağlayan bu pratik yollar var!

Fönleyin
Kuaförlerde ve manikürcülerde ojelerinizin daha hızlı kurumasını sağlayan aletler vardır. Siz de evinizdeki saç kurutma makinanızı kullanarak, ojelerinizi tıpkı manikür yaptırdıktan sonra olduğu gibi kurutabilirsiniz. Tek yapmanız gereken, fön makinenizin soğuk ayarını seçmek çünkü sıcak hava ojenizin sertleşmesini engeller.

Dondurun
Soğuk, ojeyi sertleştirir. Yani, buzlu bir suya elinizi sokmak da ojelerinizin çabucak kurumasına sebep olur. Bir kasenin içine soğuk su ve buz küpleri atın, ojenizi sürdükten sonra elinizi bu suyun içinde 1 dakika boyunca tutun. Bu yöntemin tam tersi (sıcak su dolu kase) ise tırnaklarınızdan bir türlü çıkaramadığınız oje kalıntılarını çıkarmak için birebirdir.

Spreyleyin
Parfümerilerden oje kurutucu sprey satın alabilirsiniz . Bu spreyler, son derece başarılı ürünlerdir.

İnce sürün
1 ya da 2 kalın kat oje süreceğinize, ojenizi 3 ince kat halinde sürmeyi deneyin. Her kattan sonra birkaç dakika bekleyip, katınızı kurutun ve ondan sonra bir sonraki katı sürün. Bu yöntem size manikürünüzün süresini uzatmış gibi gelebilir ama aslında ojenizin kuruma süresini kısaltır.

Kurutma katı
Oje şeklinde piyasada satılan kurutucular oldukça zekice alternatiflerdir çünkü hem ojenizi korur hem de kurumasını sağlarlar.


İşte bu kadar! Birkaç basit yöntem ile kısa sürede ojelerinizi kurutup, onların sinir bozucu bir şekilde bozulmalarını engelleyebilirsiniz.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Rahatlatıcı Ayak Masajı Nasıl Yapılır?

Rahatlatıcı Ayak Masajı Nasıl Yapılır?​ Rahatlatıcı Ayak Masajı hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Rahatlatıcı Ayak Masajı Nasıl Yapılır? ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı...

Kapat