Anasayfa / Diyet / Diyet Nasıl Yapılır? / Diyet Yaparken Dikkat Etmeniz Gerekenler! / Ofiste Atıştırabileceğiniz Sağlıklı Yiyecekler Nelerdir?
Ofiste Atıştırabileceğiniz Sağlıklı Yiyecekler Nelerdir?

Ofiste Atıştırabileceğiniz Sağlıklı Yiyecekler Nelerdir?

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Ofiste Atıştırabileceğiniz Sağlıklı Yiyecekler​ Nelerdir? Ofiste Atıştırabileceğiniz Sağlıklı Yiyecekler​ hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Ofiste Atıştırabileceğiniz Sağlıklı Yiyecekler​ yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​

Ofiste Atıştırabileceğiniz Sağlıklı Seçenekler

Sağlıklı atıştırmalıklarla beslenme düzeninizi koruyun.

Eğer öğünlerinize dikkat etmezseniz, ofis ortamı, sizin kolayca kilo almanıza neden olabilir. Dışarıdan söylenen öğle yemekleri genelde sağlıklı seçeneklere sahip değillerdir ve her acıktığınız zaman kendinize sağlıklı bir şeyler hazırlayamazsınız. 

Bazen, yoğunluktan, yemek yemeye bile vaktiniz olmayabilir ya da stresten, sıkıntıdan bir şeyler yemek isteyebilirsiniz. Bazıları, böyle durumlar için, ofis çekmecelerini şekerler ve çikolatalarla doldurur ve bu da kilolara ve sağlıksız yaşama merhaba demek anlamına gelir. 

Fakat siz, daha akıllıca bir yola gidebilir ve atıştırmak için kendinize sağlıklı alternatifler seçebilirsiniz. 

Günde 3 öğün yiyerek atıştırma ihtiyacından kurtulabilirsiniz 
3 öğününüzden 2’sini masanızda yiyebileceğiniz yemekler olarak ayarlamayı deneyin. Mesela, sabah kahvaltısı olarak yulaf ezmesi ya da müsli, yanında ise biraz meyve yiyin. Öğle yemeği için yakında bir kafeden salata sipariş edin. Böylece ofiste iki besleyici öğün yemiş olur ve sürekli saate bakıp, yemek zamanının hayalini kurmazsınız. 

Bazılarımız ise atıştırmaya bayılır
İşte böyle olanlarımız için önerimiz yanlarında kurutulmuş meyve, kuruyemiş, pirinç patlağı gibi atıştırmalıklar almaları ve öğün aralarında bunlardan, az miktarda, atıştırmalarıdır. Tabii ki arada tatlı krizine girmeniz ve tatlı atıştırmanızda da bir sorun yok. 

En önemlisi de asla kendinizi aç bırakmayın ve ihtiyacınız olan enerji ve besinleri daima alın!

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Neden Çorba İçmeliyiz?

Neden Çorba İçmeliyiz, çorba içmenin faydaları nelerdir? Çorba içmenin faydaları hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Çorba içmenin faydaları yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız...

Kapat