Anasayfa / Hastalıklar, Korunma ve Tedavi / Obezite / Obezite Ameliyatı Maliyeti
Obezite Ameliyatı Maliyeti

Obezite Ameliyatı Maliyeti

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Obezite Ameliyatı Maliyeti Ne Kadardır? Obezite Ameliyatı Maliyeti hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Obezite Ameliyatı Maliyeti ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Vücut kitle indeksi 35′in üzerinde olanlar, uzun vadede diyet ve egzersiz yapmalarına rağmen kilo vermekte başarılı olamayanlar, obezite hastalığından kaynaklı olarak başka ciddi hastalıklara yakalanmış olan ve hayati tehlikesi olanlara obezite ameliyatı uygulanmaktadır. Obezite ameliyatının fiyatları hastaneden hastaneye değişkenlik göstermekte ve bazen de hastanede bulunmayan bir takım malzemelerin dışarıdan temin edilmesi gerektiği durumlarda da alınan medikal paralar fiyatlara ek olabiliyor.

Peki, genel olarak obezite ameliyatı ücretleri ne kadardır?

Obezite ameliyatı fiyatları kesin olarak ameliyat yaptırılacak olan hastanedeki cerrahtan kesin olarak öğrenilebilir. Doktorunuzla yaptığınız görüşmeler esnasında durumuna göre uygulanacak olan ameliyat fiyatları değişiyor. Gerçek bilgileri net olarak hastanelerdenöğrenmelisiniz. Ayrıca SGK kurumundan aldığımız bilgilere göre VKİ’si 40′in üzerinde olanların obezite ameliyat ücreti SGK tarafından karşılanıyor.

Obezite ameliyatı olmak için ilk olarak heyet raporu alınması, kişinin durumunun ameliyat olmaya müsait olduğu kesinleştirilmelidir. Endekronoloji doktoru, genel cerrahi ve obeziteye bağlı diğer hastalıklarınız varsa bununla ilgili heyet raporu alındıktan sonra obezite ameliyatı olmaya hak kazanıyorsunuz. Genel olarak obezite ameliyatı ücretleri 4000-10000 TL arasında değişiyor.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Obezite Hastalığı

Obeziteyi Oluşturan Sebepler Nelerdir? Obeziteyi Oluşturan Sebepler hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Obezite Hastalığı ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız...

Kapat