Anasayfa / Diyet / Diyet Nasıl Yapılır? / Diyet İçecekler & Gıdalar & Yemekler / Neredeyse Hiç Kalori İçermeyen 4 Lezzetli Yiyecek
Neredeyse Hiç Kalori İçermeyen 4 Lezzetli Yiyecek

Neredeyse Hiç Kalori İçermeyen 4 Lezzetli Yiyecek

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Neredeyse Hiç Kalori İçermeyen 4 Lezzetli Yiyecek hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Neredeyse Hiç Kalori İçermeyen 4 Lezzetli Yiyecek yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​

Neredeyse Hiç Kalori İçermeyen 4 Lezzetli Yiyecek

Kilo verme stratejilerinden biri olan kalori sayma, kilo kontrolünde, pek çok insan için işe yarayan bir yöntem. Bu tip rejimlerde yiyebileceğiniz en lezzetli yiyecekler için okumaya devam edin.

Yumurta
Bir yumurta toplam 72 kalori içermektedir ve vücudunuzun 6 gram protein almasını sağlar. Doktorlar,kolesterol seviyenizi kontrol altında tutabilmeniz için yumurta tüketiminizi limitlemenizi önerirler ama arada sırada yenilen yumurtanın kilo ve kalori açısından hiçbir sakıncası yoktur.

Üstelik yumurtanın sağlığa da pek çok faydası vardır;

  • A vitamini açısından zengindir. Bu da, cildinizin sağlıklı, immün sisteminizin kuvvetli olmasını sağlar.
  • Yumurta sarısı omega 3 içerir ve bu sayede kalp damar hastalıklarına ve ileride tip 2 diyabetine yakalanma risklerine karşı sizi korur.
  • Kolin içerir. Kolin, vücudun iltihap seviyesinin azalmasını sağlar ve homosistin oluşumunu engeller.

Sosisli sandviç
Bir sosisli sandviç toplam 100 kalori içermektedir ve bu da diyet yapanlar için kesinlikle iyi bir haber!

Tabii aklınızdan çıkartmamalısınız ki her sosisli sandviç aynı değildir. Etinizin organik olması, sosisin sosta değil ızgarada pişmesi önemli etkenlerdir. Ayrıca kalori içermeyen soslar kullanmak, tam tahıllı sandviç ekmeği seçmek de önemlidir.

Alkol
Düşük kalorili diyetlerin genel tabularından biri alkol olsa da arada bir alkol alarak kendinize bir mola verebilirsiniz. Mesela bir şişe light bira 95-135 kalori içerir, bir kadeh beyaz ya da kırmızı şarap da light birayla aynı oranda kaloriye sahiptir.

Eğer diyetinizin dışına çok çıkmamak istiyorsanız vodka ve sodayı karıştırarak 85 kalorilik bir içecek de elde edebilirsiniz.

Cin, rom, votka, viski, tekila ve konyak gibi alkolleri de düşük kalorili içeceklerle karıştırarak (diyet kola) 100 kaloriden daha az kalorili içecek elde edebilirsiniz.

Popcorn (patlamış mısır)
Tabii ki kocaman, yağlı ve bol tuzlu bir patlamış mısır düşük kalorili olamaz ama sıcak hava ile patlatılan mısır 30 kalori içererek düşük kalorili yiyecekler listesine rahatça girebilir.

Patlamış mısırın tehlikesi içine yağ ve şeker eklendiği zamanlarda ortaya çıkar. Onun dışındaki zamanlarda patlamış mısır tam tahıllı bir yiyecektir ve düşük kalorilidir, üstelik bol miktarda lif içerir.

Kolesterol seviyenizi kontrol altında tutar, kalp damar sağlığınızı korur hatta kolon ve meme kanserine karşı da koruma sağlar.

Üstelik içerdiği lif sayesinde sizi uzun süre tok tutar ve abur cubur isteğini önler.

Son Aranan Kelimeler

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Kilo Vermenizi Hızlandıracak Bitkiler​ Nelerdir?

Kilo Vermenizi Hızlandıracak Bitkiler​ Nelerdir? Kilo Vermenizi Hızlandıracak Bitkiler​ hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Kilo Vermenizi Hızlandıracak Bitkiler​ yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız...

Kapat