Nereden başlasak, NASIL Anlatsak?

Nereden başlasak, NASIL Anlatsak?

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Çocuklara Cinsellik Ne Zaman Ve Nasıl Anlatılmalı? Çocuklara Cinselliği Anlatma hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Nereden başlasak, NASIL Anlatsak yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Mevzu mühim; cinsellik! Siz de çocuğunuz ve cinsellik kelimelerini yan yana duyduğunuzda endişeleniyorsanız, kaygılarınızı bir kenara bırakın. Cinsel kimlik gelişimi, cinsiyetle ilgili toplumsal kodlamalar ve cinsiyet ayrımcılığı hakkında onu en doğru şekilde yönlendirecek olan sizsiniz!

Merak içindeyiz; ‘Çocuğuma cinselliği nasıl anlatacağım?’, ya cinsellikle ilgili yanlış algı oluşturursak’, ‘cinsiyet ayrımcılığı yapmamak için nasıl yaklaşacağım?’, ‘vajinasını sorduğunda hangi kelimeyi kullanacağım?’, ‘erkek olmasına rağmen bebeklere ilgi göstermesi cinsel kimlik konusunda karmaşa yaşadığını gösterir mi?’ gibi pek çok soru var aklımızda.

Cinsiyet olgusu ve toplumsal kodlar; çocukların karşı cinsle olan iletişiminden duygusal ilişkilerdeki tavrına, sosyal ortamda takındığı tavırdan iş hayatındaki başarısına dek uzanan geniş bir yelpazeye etki ediyor. Hal böyle olunca, çocuklara bebekliğinden itibaren cinsellik kavramı elbette çok doğru bir şekilde aktarılmalı. Bu konuda da elbette iş yine size düşüyor.

Yazının devamı aşağıda yer almaktadır.

BEBEGIMLE_ELELE_20141101_116

BEBEGIMLE_ELELE_20141101_117

BEBEGIMLE_ELELE_20141101_118

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Kış Geldi Evde Yokuz

Kışın Kapıyı Çalan Hastalıklar Nelerdir? Kışın Kapıyı Çalan Hastalıklar hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Kış Geldi Evde Yokuz yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız...

Kapat