Anasayfa / Hastalıklar, Korunma ve Tedavi / Ürolojik Hastalıklar / Nefrit Hastalığı Ve Belirtileri
Nefrit Hastalığı Ve Belirtileri

Nefrit Hastalığı Ve Belirtileri

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Nefrit Hastalığı Nedir, Belirtileri Nelerdir? Nefrit Hastalığı hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Nefrit Hastalığı Ve Belirtileri ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Nefrit hastalığı
Böbreklerde iltihaplanma olarak tamınlanabilecek nefrit hastalığı toksinlerin vücuttan atılması sırasında böbreklerin bozulması sonucu meydana gelir. Nefrit hastalığı tifo, kızıl, kızamık, grip, kabakulak, beta mikrobu gibi hastalıkların seyri sırasında ortaya çıkan bir hastalık türüdür.

Böbrek iltihaplanması anlamındaki nefritin en sık görülen tipi beta mikrobu sonrası oluşan tiptir.

Nefrit belirtileri

  • Kahve ve çay renginde idrar yapma
  • Göz kapaklarında şişlik
  • Yüksek tansiyona bağlı baş ağrısı
  • Ateşin azalması
  • İdrarda albümin varlığı ​


Akut nefritte ise titreme, aşırı baş ve bel ağrısı, kusma, ateş gibi belirtilerle hastalık başlar. Halsizlik ve iştahsızlığın yanı sıra, idrarda azalma görülür.

Akut nefrit, özellikle tifo, kızıl, kızamık, grip, kabakulak ve diş eti iltihapları ile sinüzit gibi rahatsızlıklardan sonra ortaya çıkabilir.

Hastalığın tedavisinde en önemli nokta, böbrekleri istirahat ettirmek ve kan temizleyici metotlar uygulamaktır. Bu nedenle tedavi sırasında hastaya etsiz, tuzsuz, yağsız ve şeker ağırlıklı bir diyet uygulamak gerekir.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Diş Etlerini Koruyan Besinler

Diş Etlerini Koruyan Besinler Nelerdir? Diş Etlerini Koruyan Besinler hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Diş Etlerini Koruyan Besinler ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı...

Kapat