Anasayfa / Kadınlar İçin Sağlıklı Yaşam / Güzellik ve Bakım / Kadın Cilt Bakımı / Ne Zaman Göz Kremi Kullanmaya Başlamalısınız?
Ne Zaman Göz Kremi Kullanmaya Başlamalısınız?

Ne Zaman Göz Kremi Kullanmaya Başlamalısınız?

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Ne Zaman Göz Kremi Kullanmaya Başlamalısınız? Göz Kremi Kullanmaya Başlama Zamanı hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Ne Zaman Göz Kremi Kullanmaya Başlamalısınız ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​​​​​

Kırışıklıkları geciktirmek veya azaltmak adına göz kremi kullanmak için asla erken değildir.

Gülümseme çizgileri şirin görünebilir, ama ince çizgiler ve kırışıklıklar gözlerinizin çevresinde oluşmaya başladığı zaman size hiç de şirin gelmemeye başlayacaklar. Diğer birçok konuda olduğu gibi kırışıklıklar konusunda da en iyi ilaç erken davranmak, engel olmak ve önceden önleminizi almaktır. Ama acaba göz kremi kullanmaya ne zaman başlamalısınız?

Uzmanlara cildinize dikkat etmek ve gözlerinizi krem vb. ürünlerle korumaya başlamak için asla çok erken olmadığını söylüyorlar.

İşte size kırışıklıklar ve ince çizgileri önlemek ve/veya görünümlerini azaltmak için birkaç öneri;

Gözaltındaki ince çizgi ve kırışıklıkların oluşmasının en temel sebeplerinden biri genler de olsa yine de bunların oluşmasını engellemek elinizde. Özellikle de erken yaşta gözlerinize bakmaya başlarsanız. Kısacası, annenizde çok kırışıklık olması illa sizde de olacağı anlamına gelmiyor.

Konu gözaltındaki kırışıklıklar olunca unutmayın; sigara içmek (asla yapmamanız gerekir, cilde son derece zararlı), güneş (mutlaka güneşten korunun!) ve uykusuzluk (düzenli ve yeterli uyku olmazsa olmazınız!) baş düşmanlarınız! Bunları kontrol altına aldıysanız eğer, devamını da okumaya ve her yaşınızda ne gibi önlemler almanız gerektiğini öğrenmeye hazırsınız demektir.

20’li yaşlarınız
Antioksidanlar ve serbest radikaller içeren bir kremle gözaltlarınızı nemlendirin. Aynı zamanda cildinizi de korumuş olun ve mutlaka koruma faktörlü kremlerle güneşten korunun!

30’lu yaşlarınız
İnce çizgileri ve kırışıklıkları görmeye başladıysanız peptit açısından zenginleştirilmiş kremler kullanmaya başlama zamanınız geldi demektir.

40’lı yaşlarınız ve sonrası
Bu yaşlar daha güçlü ve etkili kremlere başlama yaşlarınız. Kullandığınız krem spesifik olarak retinol gibi cildin ihtiyacına yönelik maddeler içermelidir.

Birazcık önlem ve bakımla, kırışıklıkları geciktirmek ve azaltmak mümkün olacaktır. Haydi daha fazla gecikmeden hemen işe koyulun.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Akne Ve Sivilce İçin Ev Yapımı Tedaviler

​Akne Ve Sivilce İçin Ev Yapımı Tedaviler Nelerdir? Akne Ve Sivilce İçin Ev Yapımı Tedaviler hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Akne Ve Sivilce İçin...

Kapat