Ne Kadar Zamanda Bağımlı Olunur?

Ne Kadar Zamanda Bağımlı Olunur?

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Ne Kadar Zamanda Bağımlı Olunur? Bağımlı Olma Süresi hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Ne Kadar Zamanda Bağımlı Olunur yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Bu soruya yanıt vermek kolay değildir. Bağımlılığın ne hızda gelişeceği birçok etmen tarafından belirlenmektedir. Genetik yatkınlık (yani ailede var olan bağımlılığın kalıtımsal olarak geçişi), kişinin kendi biyolojik özelliklerinin de dâhil olduğu birçok etmen bağımlılıkta rol oynar.

Tüm uyuşturucu/uyarıcı maddeler potansiyel olarak zarar vericidir ve kullanımları ile ilişkili olarak yaşamı tehdit edici olabilirler. Bu maddelere karşı bireysel duyarlılıklar da söz konusudur. Bir kişi birkaç kullanımdan sonra bağımlılık belirtileri göstermezken, bir diğeri bağımlılık belirtileri gösterebilmektedir. Bir kişinin nasıl tepki vereceğini önceden kestirmenin bir yolu bulunmamaktadır.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Bağımlılığı Etkileyen Etmenler

Bağımlılığı Etkileyen Etmenler Nelerdir? Bağımlılığı Etkileyen Etmenler hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Bağımlılığı Etkileyen Etmenler yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık...

Kapat