Myomektominin Riskleri

Myomektominin Riskleri

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Myomektominin Riskleri Nelerdir? Myomektominin Riskleri hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Myomektominin Riskleri yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Her cerrahi işlemde olduğu gibi myomektomi de bazı komplikasyon risklerini beraberinde taşır. Ancak bu komplikasyonların görülme sıklığı son derece düşüktür. Komplikasyonların bir kısmı uygulanan cerrahi tekniğe ve anesteziye, bir kısmı ise ameliyatın kendisine aittir. 

Laparotomi, laparoskopi yada histeroskopiye ait komplikasyonlar görülebilir.

Kanama: Myomektomi sonrası kanamayı izlemek için karın içine bir dren yerleştirilebilir. Bazı durumlarda hastaya kan verilmesi ya da çok nadiren kanamanın devam etmesi durumunda yeniden operasyon gerekli olabilir.  Ameliyat sonrası yapışıklık ve buna bağlı yakınmalar ortaya çıkabilir.

Myom tekrarlayabilir. 5 yıl içinde yeniden ameliyat gerektiren myom ortaya çıkma olasılığı %4-12 arasındadır.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Myomektomi Sonrası Hamilelik

Myomektomi Tedavisinden Sonra Hamile Kalınabilir Mi? Myomektomi Sonrası Hamilelik hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Myomektomi Sonrası Hamilelik yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız...

Kapat