Myomektomi Sonrası Hamilelik

Myomektomi Sonrası Hamilelik

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Myomektomi Tedavisinden Sonra Hamile Kalınabilir Mi? Myomektomi Sonrası Hamilelik hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Myomektomi Sonrası Hamilelik yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Kısırlık nedeni ile yapılan myomektomiler sonrasında gebelik oranları oldukça yüz güldürücüdür. Hastanın yaşına bağlı olarak myomektomi sonrası gebelik oranı %22-66 arasında değişmekte olup hastaların ortalama %57’si yani yarısından fazlası hamile kalmaktadır. Oran 35 yaşından genç kadınlarda anlamlı olarak daha yüksektir. Hamile kalan hastaların %80’inde herhangi ek bir tedaviye gerek kalmadan hamilelik gerçekleşmektedir. Birden fazla kısırlık nedeni bulunan çiftlerdeki gebelik oranları biraz daha düşüktür. 

1999 yılında yapılan bir başka çalışmada ise myomektomi öncesi % 60 civarında olan spontan düşük oranının operasyon sonrası % 24’e indiği gösterilmiştir.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Myomektomi Nedir, Nasıl Tedavi Edilir?

Myomektomi Nedir, Nasıl Tedavi Edilir? Myomektomi hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Myomektomi Nedir, Nasıl Tedavi Edilir yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız...

Kapat