Anasayfa / Alternatif Tıp / Şifalı Bitkiler Ve Faydaları / Muz Kabuğunun Faydaları Nelerdir?
Muz Kabuğunun Faydaları Nelerdir?

Muz Kabuğunun Faydaları Nelerdir?

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Muz Kabuğunun Faydaları Nelerdir? Muz Kabuğunun Cilde Faydaları Nelerdir? Muz Kabuğunun Faydaları hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Muz Kabuğunun Faydaları Nelerdir yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Muz kabuğu çoğu kişinin önem vermeden çöpe attığı bir kabuktur. Muz meyvesi yendikten sonra kabuk kısmı önemsenmez ve çöpe atılır. Fakat bu şifalı meyvenin kabuğu birçok şekilde değerlendirilebilir. Ayakkabı temizliğinden tutun da cildinize maske yapılmasına kadar bu şifalı kabuğu kullanabilirsiniz.

Muz Kabuğunun Faydaları Nelerdir?
İçini lezzetle ve afiyetle yediğimiz muz, kabukları ile de oldukça büyük fayda sağlar. İşte muz kabuğunun faydalarından bazıları:

  1. Sinek ısırıklarından kaynaklanan kaşıntılardan da bu kabuk sayesinde kurtulabilirsiniz. Sinek ısırıklarından sonraki kaşıntılar herkesi rahatsız eder. Kaşıntıların geçmesi için birçok yol denenir. Muz kabuğunu kaşındığınız yerlere sürerseniz bu kaşıntılardan kurtulabilirsiniz.
  2. Çok iyi bir ayakkabı temizleyicisidir. Ayakkabıları muz kabuğu ile silmek oldukça faydalıdır. Ayakkabıları temizler ve parlatır.
  3. Topuklardaki nasırlar için de oldukça faydalıdır. Nasırlara birçok losyon yada vazelin gibi ürünler sürülür. Fakat yine de nasırlar geçmeyebilir. Bu şifalı meyvenin kabuğu topuk nasırlarına sürülerek şifa bulunabilir.
  4. Diz ağrılarına da fayda sağlar. Romatizma sonucu oluşan kemik ağrılarına karşı kullanılabilir. Ağrıyan kemiklerinizi bu şifalı meyvenin kabuğu ile ovabilirsiniz.

Muz Kabuğunun Cilde Faydaları Nelerdir?

  1. Akne ve sivilcelere karşı oldukça faydalıdır. Akne yada sivilceler için günün sonunda yüzünüzü yıkayın, temizleyin. Sonrasında muz kabuğu ile yüzünüzü silin. Gece bu şekilde yüzünüzü yıkamadan uyuyun. Sabah ılık su ile yüzünüzü yıkayın. Bu şifalı kabuğun düzenli kullanımı ile yüzünüzdeki sivilce ve aknelerden kurtulmanız mümkündür.
  2. Vücuttaki siğillerden de bu şekilde kurtulmak mümkündür. Kabarmış siğillere de bu şekilde fayda bulabilirsiniz.
  3. Sedef hastalığı için de bu şifalı kabuk oldukça faydalıdır. Sedef yaralarının üzerine muz kabuğunun iç kısmını sürerek fayda bulmak mümkündür.
  4. Ciltteki kırışıklıklara sürülebilir. Düzenli kullanım ile cilt kırışıklıklarını oluşmadan önlemek mümkündür.
  5. Cildin güzelleşmesi için bir muzu tamamen ezin. İçine bir yumurta kırın. Güzelce karıştırın ve yüzünüze sürün. Yüzünüzü 15 dakika sonra yıkayın. Bu formül ile yüzünüzdeki lekelerden kurtulabilir ve cildinizin güzelleşmesini sağlayabilirsiniz.

Muz Kabuğu Dişleri Beyazlatır Mı?
Muzun ve muz kabuğunun dişleri beyazlattığı doğrudur. Muz yiyerek dişlerinizi temizlemiş olursunuz. Aynı zamanda beyazlamasına da yardım eder. Muz kabuğunu da dişlerinize sürerek dişlerinizi beyazlatabilir ve temizleyebilirsiniz.

 

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Anemi İle Yaşamak

Anemi İle Nasıl Yaşanır? Anemi İle Yaşamak hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Anemi İle Yaşamak yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık...

Kapat