Anasayfa / Kadınlar İçin Sağlıklı Yaşam / Güzellik ve Bakım / Kadın Cilt Bakımı / Mutlaka Denemeniz Gereken Ev Yapımı Yüz Maskeleri
Mutlaka Denemeniz Gereken Ev Yapımı Yüz Maskeleri

Mutlaka Denemeniz Gereken Ev Yapımı Yüz Maskeleri

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Mutlaka Denemeniz Gereken Ev Yapımı Yüz Maskeleri Nelerdir? Mutlaka Denemeniz Gereken Ev Yapımı Yüz Maskeleri hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Şiş Gözlerden Kurtulmanın Yolları​ ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Hepimiz parlak ve canlı bir cilt isteriz.

Hardal
Evet, doğru okudunuz. Bir kase hardalı alın ve yüzünüze sürün. Birkaç dakika bekledikten sonra ılık su ile yıkayın. Hardal, yüzünüze parlaklık verecek ve cildinizi ölü deriden arındıracaktır.

Çilek ve yoğurt
Çileğin içindeki küçük noktalar cildinizin ölü deriden arınmasını sağlarken yoğurt, cildinizin ışıldamasını ve canlanmasını sağlar. Üstelik, bu ev yapımı maske, mis gibi kokar. Çilekleri yoğurtla ezin ve karışımı yüzünüze nazikçe ovalayarak sürün. Birkaç dakika bekleyin ve sonrasında yüzünüzü durulayın. Bir havlu ile küçük dokunuşlar yaparak kurutun.

Muz
Aldığınız muzları kahverengileştikleri için bitiremeyenlerden misiniz? Size iyi haberimiz var, bir muzun kabuklarını soyun ve ezip macun haline getirin. Yüzünüze sürdüğünüz muzu 20 dakika bekletin ve sonrasında soğuk su ile durulayın. Muz, cildinizi nemlendirecek ve yumuşatacaktır.

Süt
Süt, cildinizi tazeler ve doğal parlaklığını geri kazanmasını sağlar. Sütü yüzünüze uygulamakta zorlanıyorsanız süt tozu alabilir ve suyla, macun kıvamına getirebilirsiniz. Sonra bu macunu yüzünüze sürün ve birkaç dakika bekledikten sonra ılık bir havluyla temizleyin.

Elma sirkesi
Bir ölçek elma sirkesini, bir ölçek ılık suyla karıştırın. Bir bezi bu karışıma daldırın ve elma sirkeli suyla ıslattığınız bezi yüzünüze serip birkaç dakika bekletin. Sonra bezi çıkartın ve sirkenin yüzünüzde kurumasını bekleyin.

Şeker ve yağ
Eşit ölçekte toz şekeri ve zeytinyağını karıştırın. Dilerseniz birkaç damla esansiyel yağ da damlatabilirsiniz. Bir avuç dolusu karışımı alın ve yüzünüze nazikçe ovalayarak uygulayın. Daha sonra ılık suyla yüzünüzü durulayın ve yüzünüzün ne kadar yumuşak olduğunu görün.

Yulaf ve bal
Yulaf, cildi ölü hücrelerden arındırmaya yarar bu nedenle de ev yapımı maskesine konulabilecek en güzel gıda ürünlerinden biridir. Bir kase sade, kuru yulafı blendıra koyun ve toz haline gelene kadar blendırdan geçirin. İçine biraz bal, yumurta beyazı ve bir kaşık sade yoğurt ekleyin ve iyice karıştırın. Karışımı yüzünüze sürün ve 15 dakika bekletin. Daha sonra ılık suyla yıkayın. Yulaf, cildinizi yatıştıracak, bal içeriğindeki antioksidanlar sayesinde cildinizin korunmasını sağlayacaktır.


Peki, sizin önerebileceğiniz ev yapılmı güzellik ürünleri var mı?

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Fibrocell İle Güzelliğinizin Sırrı Kendinizde Saklı!

Fibrocell Yöntemi Nedir? Fibrocell Yöntemi hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Fibrocell İle Güzelliğinizin Sırrı Kendinizde Saklı​ ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve...

Kapat