Anasayfa / Kadınlar İçin Sağlıklı Yaşam / Güzellik ve Bakım / Kadın El ve Ayak Bakımı / Mükemmel Tırnaklar İçin Manikür Tavsiyeleri
Mükemmel Tırnaklar İçin Manikür Tavsiyeleri

Mükemmel Tırnaklar İçin Manikür Tavsiyeleri

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Mükemmel Tırnaklar İçin Manikür Tavsiyeleri Nelerdir? Mükemmel Tırnaklar İçin Manikür Tavsiyeleri hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Mükemmel Tırnaklar İçin Manikür Tavsiyeleri ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Mükemmel tırnakların sırrı nedir? Size vereceğimiz manikür ve pedikür tavsiyelerine uyarak mükemmel tırnaklara sahip olabilirsiniz.

İnsanlar manikürünüzü her zaman fark eder! Bu sürekli hatırlamanız gereken bir gerçektir, çünkü eğer dikkat etmezseniz beş farklı uzunluğa sahip tırnaklarınız ve onlara eşlik eden birkaç şeytantırnağına sahip olursunuz. İşte size 29 manikür ve pedikür tavsiyesi:

Kendi kendinize manikür yapmak
1. En hoş tırnak şekli, ne uzun, ne kısa, ne de kare olanlardır. En güzel görünenlerin modeli kare-oval olan tırnaklardır. Bu görünümü, tırnaklarınız, tırnak dibinizi yansıtan bir şekilde törpüleyerek elde edebilirsiniz.

2. Tırnaklarınızı törpüledikten sonra aynı uzunlukta olduklarından emin olmak için her bir tırnağınızı diğer elinizdeki eşiyle karşılaştırın.

3. Oje şişesiniz sallamayın. Bunun yerine şişeyi iki avucunuzun arasında çevirin. Bu, şişenin içinde hava kabarcıkları oluşmadan ojenizin karışmasını sağlayacaktır.

4. Tırnaklarınıza oje sürmeden önce, bir pamuğu asetonla ıslatıp, pamuğu tırnaklarınıza sürün. Böylece ojenin tırnaklarınızdan hemen çıkmaması için tırnaklarınızda bulunan yağ ve kir tabakasını temizlemiş olacaksınız.

5. Tırnaklarınıza oje sürerken, oje fırçasını baş ve orta parmağınızla tutup, işaret parmağınızla fırçanın üst kısmını destekleyin.

6. En iyi sonuç için ince tabakalar uygulayın. İnce bir astar tabakasıyla başlayın. Daha sonra ojeyi tırnağınızın ortasından başlayarak, önce sağ sonrada sol tarafına sürün. İlk tabaka kuruduktan sonra, aynı sırayı izleyerek son tabakayı uygulayın.

7. Manikür ya da pedikürünüz tamamlandıktan sonra, asetona batırdığınız bir manikür çubuğuyla fazla ojeyi temizleyin.

8. Ojenizin daha hızlı kuruması için soğuk ayardaki saç kurutma makinenizi birkaç saniye tırnaklarınıza tutun.

9. Pedikürünüz kurumadan dışarıya çıkmak zorundaysanız, tırnaklarınıza besleyici yağ sürmeyi unutmayın. Bu, ojenize herhangi bir şeyin yapışmasını önleyecektir.

10. Tırnaklarınız sarı ya da lekeliyse, tırnaklarınızı limon ya da lavanta yağıyla temizleyebilirsiniz.

11. Evde yaptığınız pedikürünüze daha fazla SPA etkisi katmak için, ıslak bir havluyu mikrodalga fırına koyup, birkaç dakika ısıtın. Ayaklarınıza bolca nemlendirici sürdükten sonra, sıcak havluyu ayaklarınıza sarın.

Güzellik salonlarında manikür
1. Profesyonellerin görüşüne göre, gerçek tırnaklar sahte olanlara göre çok daha klasikler ve tırnak sağlığınız açısından çok daha iyiler.

2. Güzellik salonlarının hijyeni konusunda fazlasıyla şüpheliyseniz, kendi manikür pedikür aletlerinizi yanınızda götürebilirsiniz.

3. Güzellik uzmanları, şeytantırnaklarınızı kesmemenizi öneriyorlar. Şeytantırnaklarının oluşma sebebi, tırnak yataklarının korunması içindir. Şeytantırnaklarınızı kesmeni, tırnaklarınızda enfeksiyon oluşmasına sebep olabileceğinden, bunun yerine ucunu pamukla sardığınız bir manikür çubuğuyla şeytantırnaklarınızı içeriye doğru itin. Ve yine manikür salonları konusunda paranoyaksanız, manikürcünüzden şeytantırnaklarınızı kesmemesini rica edin.

4. Tırnaklarınızda oje istemiyorsanız, manikürcünüzden tırnaklarınızı yalnızca bir törpü yardımıyla parlatmasını isteyin. Bu uygulama tırnaklarınızdaki fazla derilerin temizlenmesini ve daha parlak ve pürüzsüz görünmesini sağlayacaktır.

5. Aceleniz varsa hızlı kuruyan son katmanı es geçin. Güzellik salonlarının bu son kat için fazladan ücret almasının yanı sıra, bu uygulama çabucak ufalanma eğilimindedir.

Manikürünüzü korumak
1. Manikürünüzün üzerine, her iki günde bir ve pedikürünüze de haftada bir uygulayacağınız taze üst katman ojenizin ufalanmasını önleyecektir.

2. Soyulan ojeler için en iyi yöntem, bir törpü yardımıyla soyulan oje kenarlarının düzeltilmesi ve ojesiz yerlere yeniden oje sürülmesidir. Bu yama katmanı kuruduktan sonra, tüm tırnağınıza bir katman daha uygulayın.

3. Çok yumuşak olacaklarından, tırnaklarınızı banyodan hemen sonra törpülemeyin. Ve tırnaklarınızda yırtılmalar oluşmaması için onları aynı yöne doğru törpüleyin.

4. Pedikür yaparken, ayak tırnakları için üretilen pedikür makaslarından kullanın. Bu düz uçlu makaslar ayaklar için daha uygundurlar, çünkü tırnakların kavislenmesini önlerler. Ve bu tırnak batmasını önlemek açısından oldukça önemlidir.

5. İnatçı ojeler için, ojeyi silmeden önce asetonla ıslattığınız pamuğu birkaç saniye tırnağınıza bastırın. Ne kadar çok aseton kullanırsanız, ojeyi çıkarmanız o kadar kolaylaşacaktır.

6. Manikürünüzü korumak için temizlik yaparken ya da bahçeyle uğraşırken ellerinize eldiven takın.

7. Kuru şeytan tırnaklarından şikayetçiyseniz, el kremi yerine tırnak eti yumuşatıcısı ve besleyici yağlar kullanın.

8. Tırnaklarınızı mı yiyorsunuz? Öyleyse her 12 haftada bir manikür yaptırın. Uzmanlara göre eğer 12 haftaya sadık kalabilirseniz, tırnaklarınızın tadı çok kötü olacağından ve manikür için harcadığınız miktarı göz önünde bulunduracağınızdan tırnaklarınızı kemirmekten vazgeçersiniz.

Pedikür: Yumuşacık ayakların sırrı
1. Ayaklardaki ölü derilerden kurtulmak için, her banyoda ayaklarınıza bir sünger taşı yardımıyla peeling yapın. Sonra ayaklarınıza krem sürün ve ayaklarınıza çoraplarınızı giyip yatağa öyle girin.

2. Yumuşacık ayaklar için, ayaklarınıza pişik kremi sürün ve ayaklarınızı bir poşete sarıp çoraplarınızı giyin. Sabah ayaklarınızın daha önce hiç olmadığı kadar yumuşak olduklarını göreceksiniz.

3. Ayak tırnaklarınızın fazla uzamasına izin vermeyin, uzun ayak tırnakları, temiz tutulmaları açısından oldukça zordur ve kötü bir görüntüye neden olabilirler.

4. Güzellik uzmanlarına göre hiçbir şey ayakların kırmızı ojeler ve takma tırnaklar kadar yaşlı görünmesine neden olamaz. Bu yüzden ayaklarınızda eğlenceli renkler kullanın ya dayak tırnaklarınıza hiç oje sürmeyin.

5. Siz de tembel pedikürcülerdenseniz, gece yatmadan önce ayak tırnaklarınıza astar boya, oje ve üst katmanı uyguladıktan sonra yatın. Sabah duş alırken dışarıya taşan ojeleri ıslak parmaklarınızdan kolayca temizleyebilirsiniz. Bunu da yapamayacak kadar tembelseniz, bu işi bir profesyonele bırakmak en iyisi!


İşte bu kadar, uyacağınız birkaç tavsiye ile kısa sürede harika tırnaklara sahip olmanız veya bozulan manikür ve pedikürünüzü düzeltmeniz mümkün olacaktır.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Sağlıklı ve Güzel Tırnaklar İçin Çözümler

Sağlıklı ve Güzel Tırnaklar İçin Çözümler Nelerdir? Sağlıklı ve Güzel Tırnaklar İçin Çözümler hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Sağlıklı ve Güzel Tırnaklar İçin...

Kapat