Anasayfa / Sağlıklı Yaşam İçin Spor / Jimnastik / Mükemmel Sonuç Veren Egzersizler
Mükemmel Sonuç Veren Egzersizler

Mükemmel Sonuç Veren Egzersizler

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Mükemmel Sonuç Veren Egzersizler Nelerdir? Mükemmel Sonuç Veren Egzersizler hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Mükemmel Sonuç Veren Egzersizler yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​

Egzersiz yapmaya başlamayı düşünüyor ve çabuk sonuçlar elde etmek istiyorsanız doğru egzersizleri yapmanız önemlidir.

Atak hareketi
Atak hareketi bacaklarınız için birebirdir. Farklı atak hareketlerini kullanarak (yürüyerek atak hareketi, geriye atak hareketi…vb.) hareketin işe yararlılığını arttırabilirsiniz. Bu hareketleri, günde 2 kere, her bacakta 20’şer defa tekrarlayın.

 Atak hareketi

Bacak hareketi
Yere sırt üstü uzanın ve bacaklarınızı dümdüz uzatın. Ellerinizi dümdüz, vücudunuzun yanlarına koyun ve stabilize edin. Bu, dengenizi korumanızı sağlayacaktır. Sonra, tek bacağınızı dümdüz bir şekilde yukarı doğru uzatın, vücudunuzun L şekli almış olması gerekiyor, vücudunuzu sıkın ve bunu 20 defa tekrarlayın. Sonra aynı hareketi diğer bacağınızla yapın. Bu hareketi günde 2 defa yaparsanız çok daha fazla faydalı olacaktır.

 Bacak hareketi

Sandalye çömelmesi
Sandalyeden yardım alınarak yapılan bu hareketi her yerde yapabilir ve kollarınızı sıkılaştırabilirsiniz. Ellerinizi arkanızdan sandalyeye koyun, dizleriniz kırık şekilde, ayaklarınızı yere basarak oturun, sonra kendinizi kollarınızı kullanarak yukarı kaldırın ve indirin. Bunu sandalye, yatak ya da herhangi bir yere tutunarak yapabilirsiniz. Bu hareketi günde 2 kere 20’şer defa yapın.

 Sandalye çömelmesi

Tepe tırmanışı
Karın kasları için ideal bir egzersiz olan tepe tırmanışını plank pozisyonuna geçerek ve sonrasında sağ bacağınızı, sol omuzunuzun hizasına gelecek şekilde kaldırarak yapın. Bu sırada vücudunuzu kollarınızla yukarıda tutun. Sonra bacağınızı geri indirin. Diğer bacağınızla da bunu tekrarlayın ve bu hareketi yapabildiğiniz kadar hızlı yapın. Harekete, ilk zamanlar 10’ar tekrarla başlayın ve zamanla tekrarları çoğaltın.

 Tepe tırmanışı

Şınav
Şınava günde 20 kere başlayarak zamanla 50 defaya çıkartın.

 Şınav

Geriye bacak hareketi
Popo için ideal egzersiz! Yerde, dört ayak üstünde durun ve kollarınızı omuz hizanızda açın. Daha sonra sol bacağınızı L şekline gelecek şekilde arkadan yukarıya doğru uzatın daha sonra bacağınızı indirin ve tekrar kaldırın. Bu hareketi her bacakta 50 defa tekrarlayın. Yanmayı ve işe yaradığını hissedeceksiniz.

 Geriye bacak hareketi

Çömelme hareketi
Çömelme hareketini, bacaklar açık ve kapalı olarak 20-30 defa tekrarlayın ve bunu 2 set halinde yapın. Bu hareket hem bacaklarınızı kaslandıracak hem de esnekliğinizi arttıracak.

 Çömelme hareketi

Yürüyüş
Yürüyüş, hem stres atıcı hem de gerginliği alıcı özelliğiyle ideal egzersizlerden biridir. Üstelik kalp ve eklemler için de çok faydalıdır.

 Yürüyüş

Yan dönüş
Karın kasları için ideal olan bu egzersizi yapmak için plank pozisyonuna geçin ve sonrasında istediğiniz elinizi havaya doğru kaldırın ve vücudunuzu döndürün. Vücudunuzu döndürmek için, elinizi alttan yukarı doğru kaldırmalısınız. Bu hareketi 2 elinizle de 20’şer defa tekrarlayın.

 Yan dönüş


Bu egzersizleri düzenli yaparsanız, alacağınız sonuçlardan memnun kalacağınızdan eminiz!

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Daha Güzel Bir Popo İçin 7 Basit Hareket

Daha Güzel Bir Popo İçin Basit Hareket Nelerdir? Daha Güzel Bir Popo Basit Hareketler hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Daha Güzel Bir Popo...

Kapat