Anasayfa / Sağlıklı Yaşam İçin Spor / Dikkat Etmeniz Gerekenler Ve Öneriler / Mükemmel Karın Kaslarına Sahip Olmanın Yolları
Mükemmel Karın Kaslarına Sahip Olmanın Yolları

Mükemmel Karın Kaslarına Sahip Olmanın Yolları

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Mükemmel Karın Kaslarına Sahip Olmanın Yolları Nelerdir? Mükemmel Karın Kaslarına Sahip Olmanın Yolları hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Mükemmel Karın Kaslarına Sahip Olmanın Yolları yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Karın kaslarına sahip olmak kararlılık, doğru beslenme ve azim ister.

Mükemmel karın kaslarına sahip olmak sadece erkeklere özgü bir şey değil. Eskiden bir tek erkeklerin taş gibi karınları olması önemsense de, artık kadınlar da düz ve sert karın kasları istiyorlar.

Peki, bunun için ne yapmalı? Nelere dikkat etmeli?

Gazlı ve şekerli içecekleri unutun
Öncelikle beslenmenize çeki düzen vermelisiniz. Artık şekerli ve gazlı içecekleri unutun, şeker ilavesiz meyve suları ve içine biraz limon sıkılmış ılık su için.

Fast foodu unutun
Kalori ile dolu fast foodları artık aklınızdan çıkartın. Kendi yemeklerinizi kendiniz hazırlayın.

5 öğün yiyin
Günde 5 öğün taze meyve ve sebze tüketmelisiniz. Bu şekilde beslendiğinizde enerji seviyenizin nasıl da yükseldiğine şaşıracaksınız.

Kendinizi aç bırakmayın
Kendinizi aç bırakmak, şekil vermeye çalıştığınız karın yağlarınızı kaybetmenize neden olur! Hiçbir öğünü atlamayın!

Lif yüklenin
Beyaz ekmek yerine tam buğday ekmeği tüketin. Bu size daha uzun süre tok tutar ve spor yaparkenihtiyacınız olan gücü sağlar.

Ters bisiklet çalışın
Sırt üstü uzanın ve bacaklarınızı yukarı kaldırın. Elleriniz başınızın altında olsun ve bacaklarınızla bisiklet pedalı çevirme hareketini yapın. Nefes almayı unutmayın ve egzersizi zorlaştırmak isterseniz, her pedal hareketinde kibarca kafanızı kaldırarak, mekik hareketi yapın. Bunu 3’er dakikalık 3 set halinde yapın.

Egzersiz topu kullanarak mekik çekin
Egzersiz topunuzun üzerine oturun ve ayaklarınızı yere koyarak sırtınızı topun üzerine uzatın. Daha sonra bu şekilde, ellerinizi kafanızın gerisine koyarak, mekik çekin. Bu sırada alt sırt bölgenizi topun üzerinden kaldırmamalısınız.

Eski tip mekiği unutmayın
Eski usül mekik karın kaslarınızı gayet iyi çalıştırır. Doğru nefes alımına odaklanın ve 12-15’er defalık 2 set halinde yapın.

Twist
Tıpkı beden eğitimi derslerinizde yaptığınız gibi, bacaklarınızı omuz genişliğinde iki yana açın ve sağ elinizle sol ayak ucunuza, sol elinizde sağ ayak ucunuza dokunun. Ayaklar arasında dikilmeyi unutmayın. 12’şer defa 3 set olarak yapın.

Bacak kaldırmak
Ellerinizle geriden kuvvet alacak şekilde, bir banka oturun ve bacaklarınızı, dizlerden kırarak, karnınıza kadar kaldırın. Bu sırada karın kaslarınızı sıkın ve yavvaşça bacaklarınızı aşağı indirin. Ama ayaklarınızı asla yere değdirmeyin! Bunu 20’şer defa 3 set halinde yapın.

Yürüyüş
Hızlı yürüyüş de vücudu sıkılaştırır.

Merdiven çıkmak
Denge ve kardiyo açısından merdiven çıkmak son derece faydalıdır. Üstelik popo ve baldır kaslarınızı da çalıştırır.

Spinning
Spining dersine daha önce girdiyseniz ne kadar zor ve sıkılaştırıcı olduğunu biliyorsunuzdur. Üstelik karın kasları için de çok iyi bir egzersizdir.

Kardiyoyu unutmayın
Haftada 4 kere, 40’ar dakika, kalp atışlarınızı hızlandıran kardiyo yapmanız sağlıklı ve sıkı olmanızı sağlayacaktır. Üstelik karın kaslarınızı da sıkılaştırır. Koşmak, yüzmek bunlardan birkaçı.

Doğru atıştırın
Ne yediğinize her zaman dikkat edin ve ani açlığa karşı çantanızda sağlıklı atıştırmalıklar bulundurun.

Güçlenin
Kötü duruş karın kaslarınızı güçlendirmenize yardımcı olmaz. Karın kaslarınızı sıkılaştırdıktan sonra duruşunuzun da düzeldiğini görünce şaşıracaksınız.

Profesyonelle çalışın
Kendi başınıza egzersiz yapamıyorsanız, bir profesyonelden yardım alın. Pek ekonomik oldukları söylenemez ama hedefinize ulaşmanızı sağlayacakları kesindir!


Her şeyden önemlisi azim ve sabırdır. Biraz çaba ve zaman ile alacağınız sonuçlara siz bile çok şaşıracaksınız.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Ofisinizde Masa Başında Yapabileceğiniz Egzersizler

Ofisinizde Masa Başında Yapabileceğiniz Egzersizler Nelerdir? Ofisinizde Masa Başında Yapabileceğiniz Egzersizler hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Ofisinizde Masa Başında Yapabileceğiniz Egzersizler yazısını sadece bilgi...

Kapat