Anasayfa / Sağlıklı Yaşam İçin Spor / Jimnastik / Mükemmel Bacaklara Sahip Olmak İçin Yapmanız Gereken Egzersizler
Mükemmel Bacaklara Sahip Olmak İçin Yapmanız Gereken Egzersizler

Mükemmel Bacaklara Sahip Olmak İçin Yapmanız Gereken Egzersizler

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Mükemmel Bacaklara Sahip Olmak İçin Yapmanız Gereken Egzersizler Nelerdir? Mükemmel Bacaklara Sahip Olmak İçin Yapmanız Gereken Egzersizler hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Mükemmel Bacaklara Sahip Olmak İçin Yapmanız Gereken Egzersizler yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​

Eğer kusurlu bölgeniz bacaklarınızsa, aşağıdaki egzersizleri haftada 2-3 kere, 12’şer tekrarla yapın. Farkı kısa sürede göreceksiniz.

Aşağıdaki hareketleri yapmak kolaylaştığında, her harekete, yeni bir set ekleyin. Ayrıca bu egzersizlerin ertesi günlerinde spor yapmayarak bacaklarınızı dinlendirmeniz, çalışmaya başlayan kaslarınıza, kendilerini onarmaları için bir dinlenme fırsatı vermek açısından önemlidir.

Çömelme hareketi
Çömelme hareketlerini evinizde bile yapabilirsiniz. Ayaklarınızı omuz genişliğinde açın, kollarınızı iki yanınıza sarkıtın. Yavaşça aşağı doğru eğilin ve sırtınızı da dik tutun. Dizleriniz 90 derecelik açıya gelene kadar çömelmeye devam edin. Bu şekilde birkaç saniye durun ve tekrarlamak için başlama pozisyonunuza geri dönün.

Baldırlar
Balerinlerinki gibi baldırlar istiyorsanız bu egzersizi mutlaka yapın. Bir merdivene ya da bir yüksekliğe ayaklarınızı koyun ama topuklarınız dışarıda kalsın. Sonra, parmak uçlarınızda yavaşça yükselin ve bu şekilde birkaç saniye bekleyin.

Hücum hareketi
Ayaklarınızı birleştirin ve kollarınızı iki yanınıza sarkıtın. Tek ayağınızla bir adım ileri doğru atılın ve vücudunuzu, diziniz 90 derecelik bir açıya gelene kadar aşağı doğru eğin. 1-2 saniye böyle durun sonra tekrar başlama pozisyonuna gelerek aynı hareketi diğer ayağınızla tekrarlayın.

Yukarı adım
Bir merdivenin aşağısında iki ayağınızı birleştirerek durun. Bir adım atın, yukarı çıkın ve diğer ayağınızı yukarıdakinin yanına alın, sonra geri geri tekrar inip aynı şekilde diğer ayağınızı kullanarak merdiveni çıkın. Sonra tekrar inin.

Dağ tırmanışı
Ellerinizin ve dizlerinizin üzerinde pozisyonunuzu alın, sonra dizlerinizi kaldırın ve bacaklarınızı düz bir şekilde geriye uzatarak ağırlığınızı parmak uçlarınıza verin. Her seferinde bir dizinizi yukarı doğru çekerek dağa tırmanıyormuşçasına hareket edin.

Bantlı hareket
Bir direnç bandını ağır bir mobilyanın altına güvenli bir şekilde sıkıştırın. Ya da bir arkadaşınızdan sizin için tutmasını rica edin. Bandın diğer ucunuz ayak bileğinize dolayın. Ayaklarınızı kalça genişliğinde açarak ayakta durun ve yavaşça bir dizinizi kırın. Bu sırada ayağınızı arkaya ve yukarı doğru kaldırın. Sonra başlama pozisyonunuza geri dönün ve aynı hareketi diğer bacağınızla tekrarlayın.


Bu egzersizleri düzenli olarak yaptığınız takdirde farkı çok kısa zamanda göreceksiniz.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Plank Hareketi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Plank Hareketi Hakkında Bilmeniz Gerekenler Nelerdir? Plank Hareketi Hakkında Bilmeniz Gerekenler hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Plank Hareketi Hakkında Bilmeniz Gerekenler yazısını sadece bilgi...

Kapat