Anasayfa / Sağlıklı Beslenme / Sağlığa Yararlılar / Mucizevi Meyve Yeşil Erik
Mucizevi Meyve Yeşil Erik​

Mucizevi Meyve Yeşil Erik

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Yeşil Eriğin Faydaları​ Nelerdir? Yeşil Eriğin Faydaları​ hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Mucizevi Meyve Yeşil Erik​ ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​​Yeşil erik doğanın canlandığının, baharın geldiğinin ve yazın artık kapımızda olduğunun ilk habercisidir. Her gün mutlaka almamız gereken vitamin olan C vitamini yeşil erikte bol miktarda var.

Erikte ayrıca; göz ve cilt sağlığında büyük görevleri olan A vitamini, kanın akışkanlığında görevli K vitamini ve mineral olan magnezyum da erikte önemli ölçüde bulunuyor. Ayrıca Kalsiyum da içeren erik, demir açısından da oldukça zengin. Yoğun lif yapısına da sahip olan eriğin sindirim sistemi üzerinde ki etkisi de çok büyük. ​


Yeşil erik vücudumuzda neler yapar?
1- 
Sindirimin düzenli ve yeterli ölçüde çalışmasını sağlar, kabızlığı önler. Yeşil erik sindirilebilir lif açısından zengin olduğundan, mide gazı, kabızlık ve gaz problemi yaşamamızı da önler.
2- Bağışıklık sisteminin oluşmasında ve korunmasında etkilidir
3- Diş Bakımı: Düzenli olarak yeşil erik yemek diş etlerini güçlendir. Diş sağlığının oluşmasında ve korunmasında etki gösterir.
4- Demir eksikliğini önlemek ve tedavi sürecinde yardımcıdır. Yeşil erik vücutta kan yapmasına yardımcı olur. Ayrıca, anemi gibi kırmızı kan hücrelerinin eksikliği ile ilgili hastalıklar erikteki zengin C vitamini ve demir içeriği nedeniyle engellenmekte etkili olmaktadır.
5- Vücut içi hasarı önler; Yeşil erik yüksek miktarda antioksidan içerdiği için, beyin ve kanda yağ iç zarın zarar görmesini önler.
6- Akciğerler bakımı ve sağlığında etkilidir: Yeşil erik yiyenlerin astım, akciğer kanseri, soğuk algınlığı, öksürük ve çok kronik akciğer sorunları gibi akciğer sorunlarından uzak kaldığı araştırmalarca saptanmıştır.

Zamanı çok kısa olan bu mucizevi meyveyi tüketmeyi sakın ihmal etmeyin.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Bademin Faydaları Nelerdir?

Bademin Faydaları​ Nelerdir? Bademin Faydaları​ hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Bademin Faydaları​ Nelerdir ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit...

Kapat