Anasayfa / Gebelik Yöntemleri & Kısırlık / Tüp Bebek Tedavi Yöntemi / Mini Tüp Bebek Nedir ? Ne Kadar Başarılıdır ?​
Mini Tüp Bebek

Mini Tüp Bebek Nedir ? Ne Kadar Başarılıdır ?​

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Mini Tüp Bebek Ne Kadar Başarılı?

Mini Tüp Bebek Nedir ? Ne Kadar Başarılıdır ?​ Mini Tüp Bebek hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Mini Tüp Bebek  yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Mini tüp bebek yöntemi standart tüp bebek yöntemine göre biraz daha farklı gelişmektedir. Mini tüp bebek uygulamasına katılan adaylara daha düşük dozlarda ilaç verilerek yumurtaların kalitesi arttırılmaktadır. Daha az miktarda kullanılan ilaçlar ile olgunluğu sağlanan yumurtaların mikroenjeksiyon tekniği kullanarak döllenebilmeleri sağlanır ve döllenme gerçekleşen yumurtalar anne adayına enjekte edilir. Mini tüp bebek yönteminde ilk deneme Japonya’da gerçekleşmiştir.

Mini Tüp Bebek İçin Hangi Adaylar Uygundur?
Mini tüp bebek yöntemi özellikle fazla dozda kullanılan ilaçlara karşın yumurta gelişimi sağlanamayan adaylarda ve ileri yaş grubunda uygulanmaktadır. Bu gruba dahil olan adaylarda mini tüp bebek yöntemi ile oldukça başarı sağlanmaktadır. İlaç oranının hafif olması ile yumurtalık kalitesinde artış gerçekleşebilir.


Mini Tüp Bebek Yöntemi Nasıl Uygulanır?
Adet kanaması düzenli bir şekilde devam eden fakat gebeliğin sağlanamadığı adaylarda mini tüp bebek yöntemi ile başarılı bir şekilde gebelik sağlanmaktadır. Diğer tüp bebek yönteminde olduğu gibi adetin 3. günü tedaviye başlanır. Anne adayına uygulanan ilaçların yardımı ile yumurtalarda oldukça gelişme sağlanır. Kullanılan ilaçların sayesinde FSH hormonunun artması ile yumurtalar uyarılır ve genel olarak 4 gün süren bir tedavi ile yumurta toplama işlemi gerçekleştirilir.

Mini tüp bebek yöntemi standart uygulanan tüp bebek yöntemine oranla daha az maliyettedir.


Tüp Bebek Herkese Uygulanan Bir Tedavi Midir?
Tüp bebek çocuk sahibi olmak isteyen fakat kendi çabaları ile çocuk sahibi olamayan çiftlere uygulanan ve oldukça başarı sağlanan bir üreme tedavisidir. Fakat çocuğu olmayan her çiftte uygulanmamaktadır. Tüp bebek tedavileri maliyet yönünden çiftleri sıkıntıya sokan ve stresli bir tedavidir. Tüp bebek uygulanan çiftlerin sabırlı olarak karamsarlığa kapılmamaları gerekir.


Tüp Bebeğe Uygun Adaylar Kimdir?

  • Sperm kalitesinde sorun olan erkekler
  • Tüplerin hasarlı olması ya da tıkalı olması durumunda
  • Sebebi açıklanamayan kısırlıkta
  • Çikolata kisti olanlarda
  • Yumurtalık fonksiyonunda bozukluk olanlarda
  • Servikal problemlerdePeki, Tüp Bebek İçin Uygun Olmayan Adaylar Kimlerdir?

  • Yumurtlama fonksiyonu tamamen işlevini kaybetmiş kadınlar
  • Cerrahi operasyon ile rahmi alınmış kadınlar
  • Menopoz dönemine girmiş kadınlar
  • Hiç sperm bulundurmayan erkeklerTüp Bebek Tedavisinde Stresten Kurtularak Çocuk Sahibi Olabilirsiniz
Gebelik şayet tedavi ile gerçekleşecek ise süreç stres dolu ve oldukça zor ilerleyecektir. Anne ve baba olabilmek için birçok faktörün bir arada olması gerekir. Özellikle de stresten uzak durulması şarttır.

Tüp bebek tedavisine başlayacak çiftlerin stresten arınması şarttır. Stres insan hayatında birçok şeyi olumsuz etkileyen bir faktördür. Stres devam ettiği sürece tüp bebek tedavisinin başarı şansı düşer. Sağlıklı devam edecek bir gebelik dönemi ve sağlıklı bir bebek için stresin kontrol altına alınması gerekir.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Tüp Bebek Tedavisinde Luteal Faz Kanamaları Nedir?

Tüp Bebek Tedavisinde Luteal Faz Kanamaları Nedir? ​ Tüp Bebek Tedavisinde Luteal Faz Kanamaları Nedir, Nasıl olur ? Tüp Bebek Tedavisinde...

Kapat